قبل و بعد از تزریق ژل چانه | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

نکاتی که قبل و بعد از تزریق ژل چانه باید به آنها توجه کنیم

در این مطلب از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که قبل و بعد از تزریق ژل چانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

مراقبت های پیش از تزریق ژل چانه کدام اند؟

بسیاری از موفقیت تزریق ژل در چانه به مهارت متخصص بستگی دارد، اما مشتری باید نکات خاصی را قبل و بعد از تزریق رعایت کند تا به نتیجه مطلوب برسد. در ادامه مراقبت قبل از تزریق ژل را بررسی می کنیم. افرادی که عادت به مصرف الکل و دخانیات دارند باید برای مدتی این مواد را کنار بگذارند. اگر حساسیت دارویی دارید یا از بیماری خاصی رنج می برید، حتما در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهید.

مصرف داروها و غذاهای رقیق کننده خون و مواد منعقد کننده حداقل دو هفته قبل از تزریق ژل در چانه ممنوع است. اگر آستانه تحمل بسیار پایین دارید، حتماً چند ساعت قبل از آن مسکن مصرف کنید. در روزی که قرار است تزریق پرکننده چانه انجام دهید، نباید آرایش صورت داشته باشید. یک روز قبل از تزریق فیلر حمام کنید. تا زمانی که آلودگی پوست از بین برود و دیگر خطر عفونت وجود نداشته باشد.

مراقبت های پس از تزریق ژل چانه کدام اند؟

پرکننده های پوستی از موادی مانند اسید هیالورونیک یا کلاژن ساخته می شوند که به پوست تزریق می شوند تا به کاهش چین و چروک و سایر علائم پیری پوست کمک کنند. برای تزریق پرکننده چانه، مهم است که یک پزشک مجرب را انتخاب کنید که آناتومی بافت پوست، به ویژه رگ ها و اعصابی را که نیاز به مراقبت دارند، درک کند. آن ها پس از تکمیل کار خود، توصیه های مراقبتی را به شما اطلاع خواهند داد که ممکن است شامل موارد زیر باشد :

شستشو

پس از ۲۴ ساعت تزریق ژل چانه، صورت خود را به طور منظم تمیز کنید و با آب ولرم بشویید تا خطر عفونت کاهش یابد.

کم شدن فعالیت‌های سنگین

انجام فعالیت‌های شدید، به ویژه آن هایی که باعث فشار بر روی یک سوم پایینی صورت می‌شوند، باید به مدت ۱ هفته محدود شود، زیرا باعث گردش خون بیشتر و ایجاد تورم، التهاب و به خطر افتادن نتیجه تزریق فریز می‌شوند.

عدم ماساژ ناحیه تحت درمان

برای جلوگیری از کبودی، درد و تغییر در نتایج تزریق ژل چانه، باید از ماساژ دادن خودداری کنید. اگر احساس می‌کنید ژل بر روی چانه‌تان تکان می‌خورد، بدون ماساژ یا دست زدن به آن با پزشک خود تماس بگیرید.

استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کیسه یخ بعد از تزریق ژل در کاهش درد و جلوگیری از تورم و کبودی بسیار موثر است.

نحوه خوابیدن درست

تا چند روز پس از تزریق روی صورت خود نخوابید تا به آن ها فشار وارد نشود. توصیه می کنیم به پشت بخوابید و سر خود را با بالش بلند کنید.

عدم قرار گیری در محیط‌های گرم و آفتاب مستقیم

توصیه می شود حداقل به مدت یک هفته پس از تزریق فیلر به چانه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استفاده از سولاریوم، سونا و حمام آب گرم خودداری کنید زیرا این کار باعث از بین رفتن ژل، خراب شدن و یا انتقال آن به سایر قسمت های صورت می شود.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

قبل و بعد از تزریق ژل چانه | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

مصرف داروهای تجویزی پزشک

در چند روز اول احتمالاً درد جزئی در نواحی تحت درمان خواهید داشت، در این مدت حتماً از داروهای تجویز شده به طور منظم استفاده کنید.


مطالب پیشنهادی :

فرم دهی صورت با تزریق ژل چانه

ویژگی افراد نامناسب برای میکرونیدلینگ

نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر لب