ماندگاری جوانسازی پوست با هایفوتراپی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی ماندگاری جوانسازی پوست با هایفوتراپی

امروزه روش های مختلفی برای از بین بردن چین و چروک های صورت ، درمان افتادگی و شل بودن پوست و مراقبت از پوست برای جلوگیری از پیری وجود دارد و انتخاب روش مناسب چالش پیش روی هر فردی است. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز بهترین کلینیک زیبایی اصفهان ماندگاری جوانسازی پوست با هایفوتراپی را مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با هایفوتراپی

یکی از روش های جوان سازی و لیفت پوست ، هایفوتراپی ( HIFU ) است . در هایفوتراپی از امواج مافوق صوت (اولتراسوند) استفاده می شود . این امواج به لایه های درونی پوست نفوذ می کنند و سلول ها را برای تولید کلاژن ، که وظیفه ی استحکام بافت های بدن را بر عهده دارند ، تحریک می کنند . در اثر انجام هایفوتراپی پوست سفت تر و بدون چین و چروک خواهد شد. هایفوتراپی روشی بدون درد و کم خطر است و بدون ایجاد زخم در پوست و بدون خون ریزی انجام می شود.

تغییرات حاصل از انجام هایفوتراپی بلافاصله پس از انجام آن قابل مشاهده است ، ولی تاثیر نهایی آن پس از سه ماه حاصل می شود . این روش درمان برای افراد 30 تا 75 سال که دچار افتادگی و شل شدن پوست شده اند مناسب است . هایفوتراپی در کاهش سرعت پیری پوست موثر است ، به همین دلیل افراد بالای 25 سال نیز می توانند از این روش برای پیشگیری از پیری پوست استفاده کنند . تاثیر هایفوتراپی بر روی افراد با سن پایین تر بیشتر است .

موارد استفاده هایفوتراپی

  • کاهش چین و چروک پوست
  • رفع افتادگی و شل بودن پوست صورت و گردن
  • درمان افتادگی پلک
  • درمان افتادگی ابرو
  • رفع چین و چروک اطراف چشم
  • رفع افتادگی غبغب
  • از بین بردن چین و چروک روی پوست سینه
  • اصلاح طرح لبخند
  • بهبود خط چانه

مزیت های هایفوتراپی غبغب | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

زمان اثرگذاری هایفوتراپی

روند پیر شدن پوست توقف ناپذیر است و نتیجه ی حاصل از انجام هایفوتراپی 1 الی 2 سال ماندگار است . برای اثر گذاری مجدد باید درمان تکرار شود .

عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی ایمن برای درمان پوست محسوب می شود و شواهدی مبنی بر مضر بودن و یا آسیب زننده بودن آن وجود ندارد. عوارض هایفوتراپی بسیار خفیف و موقتی می باشد و احتمال وقوع آن بسیار کم است . در طول هایفوتراپی ، پوست اندکی قرمز و برافروخته می شود که در اکثر موارد دو تا سه ساعت پس از درمان برطرف می شود . بعضی بیماران ممکن است دچار ورم ، سوزش یا حساسیت به لمس شوند ولی این عوارض موقتی است . کبودی و بی حسی موقتی نقاط کوچکی از پوست نیز از عوارض نه چندان شایع هایفوتراپی می باشد .

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

امکان جایگزینی هایفوتراپی با لیفت صورت

هایفوتراپی جایگزینی برای لیفت صورت نیست و بیشتر برای افرادی مناسب است که تمایلی به انجام جراحی ندارند و یا به دنبال بهبود نتایج جراحی می باشند . در هایفوتراپی لایه ی عمقی پایه ای درمان می شود که در لیفت صورت هم به این ناحیه پرداخته می شود ولی شدت و مدت زمان تاثیرگذاری لیفت صورت از هایفوتراپی بیشتر است و حدود 12 سال باقی می ماند . هایفوتراپی درمقایسه با لیفت صورت هزینه و خطرات کمتری دارد .

طول دوره درمان با هایفوتراپی

بسته به ناحیه ای که هایفوتراپی روی آن انجام می شود جلسه ی درمان بین 30 تا 90 دقیقه طول خواهد کشید . بعد از انجام هایفوتراپی نیازی به استراحت نیست و می توانید بلافاصله پس از انجام آن به فعالیت های روزمره ی خود بپردازید .

تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب ، به شدت شل بودن و افتادگی پوست و واکنش های زیستی در بدن بیمار برای تولید کلاژن بستگی دارد . اکثر بیماران فقط به یک جلسه هایفوتراپی نیاز دارند ولی افرادی که افتادگی شدید پوست دارند و یا به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نورخورشید پوستشان آسیب دیده است به چندین جلسه درمان نیاز دارند. همچنین چون پیری پوست یک روند پیوسته و دائمی است بهتر است برای مقابله با آثار پیری هایفوتراپی تکرار شود.


مطالب پیشنهادی :

تأثیرات میکرونیدلینگ آر اف روی پوست

اثرات میکرودرم ابریژن بر پوست

فرآیند انجام مزوتراپی پوست