چاق شدن صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بوتاکس چیست؟

بالا رفتن سن و کاهش تولید کلاژن باعث ایجاد خطوط چین و چروکی روی سطح پوست می شود. که اکثر این خطوط بر روی قسمت هایی از عضلات صورت مانند پیشانی، بین دو ابرو، خط لبخند، اطراف چشم و لب که حرکت دارند به وجود می آیند. که پس از پدید آمدن این خطوط اکثر افراد به دنبال راهی مناسب برای از بین بردن آنها هستند تا صورتی صاف و بدون ‌چروک داشته باشند.
یکی از روش های زیبایی که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته و افراد بسیاری برای انجام آن اقدام ‌می کنند تزریق بوتاکس می باشد. بوتاکس یک نوع سم بوتولیسم است که روی عضلات عصب تاثیر گذاشته و موجب فلج شدن عضلات تزریق شده می شود. کسانی که این تزریق را انجام می دهند در بخش تزریق شده از صورتشان حسی ندارند و نمی توانند عضلات آن را حرکت دهند. به همین خاطر دیگر خطوط چین و چروکی روی پوست به چشم نمی خورد، در نتیجه چروکی بر روی پوست شما به چشم ‌نخواهد آمد.

تزریق بوتاکس یکی از روش های از بین برنده چروک می باشد. ‌

در مقایسه با دیگر روش ها عوارض جدی برای آن گزارش نشده و اگر تزریق را توسط پزشک با تجربه انجام دهید و توصیه های مراقبت بعد از تزریق بوتاکس را به نحو احسن رعایت کنید قطعا بهترین نتیجه برایتان حاصل می شود.

اگر تصمیم به تزریق بوتاکس دارید بهتر است قبل از انجام آن با مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس آشنا باشید و با رعایت آنها از بروز عفونت و دیگر مشکلات خودداری نمایید. با توجه به اینکه این روزها افراد بسیاری اقدام به تزریق بوتاکس می نمایند یکی از دغدغه های آنها مراقبتهای بعد از تزریق می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

با توجه به اینکه در نواحی مختلف صورت تزریق بوتاکس انجام می شود می بایست مراقبت های تخصصی مطابق همان محل انجام دهید. که می بایست در مورد این مراقبت ها با پزشکتان کاملا صحبت کنید تا شما با رعایت اصولی و دقیق از بروز هر گونه مشکلی پیشگیری کنید.

در حالت کلی یک سری مراقبت های کلی برای بعد از تزریق بوتاکس توصیه شده که در ادامه آنها را به طور کامل بیان می کنیم.
 • مراقبت های تغذیه ای

 1. برای اینکه بوتاکس شما زیر پوستتان به خوبی جا بیفتد بهتر است تا حد امکان ۲۴ ساعت اولیه پس از تزریق از خوردن غذاهای چرب، بیش از حد شیرین و سنگین اجتناب کنید.
 2. خوردن چای سبز ، قهوه، دارچین، زنجفیل که موجب افزایش گردش خون می شود. و ممکن است باعث حرکت و جابه جا شدن بوتاکس شما شود. تا دو روز اول پرهیز کنید‌.
 • استراحت

 1. یکی از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس استراحت کردن می باشد و می بایست از انجام فعالیت های سنگین و زیاد پرهیز کنید. در بهترین حالت بهتر است روز تزریق را به استراحت بپردازید.
 2. توجه داشته باشید تا ۶ الی ۷ ساعت بعد از تزریق را به هیچ عنوان دراز نکشید و به حالت نشسته به استراحت بپردازید.
 3. تا یک هفته پس از تزریق هنگام خوابیدن به پشت دراز بکشید و از خوابیدن به سمت پهلو و روی شکم خوداری کنید‌. زیرا ممکن است در طول خواب به این حالت ها به ناحیه ی تزریق فشار وارد شود و باعث حرکت و جابه جایی بوتاکس شود و جلوه ی ناخوشایندی در چهره ی شما ایجاد شود.
 4. هنگام خوابیدن حتما به پشت بخوابید. و تا دو روز پس از تزریق از بالشت با ارتفاع زیاد استفاده کنید. تا سر شما بالاتر از بدنتان قرار بگیرد تا آسیبی به محل تزریق وارد نشود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

 • استحمام

 1. یک روز بعد از عمل از حمام کردن خودداری کنید.
 2. پس از گذشت یک روز کامل از تزریق اگر تصمیم به حمام رفتن داشتید بهتر است با آب ملایم استحمام کنید و به پوست صورت تان فشاری وارد نکنید و با ملاطفت استحمام کنید.
 • فعالیت بدنی

 1. با تزریق بوتاکس موادی به ناحیه ی مورد نظر پوست وارد می شود. که بهتر است تا تثبیت شدن مواد آن از فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید. ولی در حالت کلی بهتر است تا یک هفته از انجام فعالیت های ورزشی سنگین پرهیز کنید. روز اول هم به استراحت بپردازید.
 2. بعد از دو روز می توانید فعالیت های ساده و سبک داشته باشید. و پس از یک هفته می توانید به فعالیت و ورزش های تخصصی خود بپردازید.
 3. تا ۲۴ ساعت اول پس از تزریق به هیچ عنوان خم نشوید و سرتان را بالا نگه دارید.
 4. تا یک هفته پس از تزریق از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
 • نحوه شستشوی صورت پس از تزریق

 1. یکی از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس نحوه ی شستشوی صورت می باشد که باید آنرا به درستی رعایت کنید‌. بهتر است ۱۲ ساعت پس از تزریق اصلا صورتتان را نشویید. اگر پوست صورت شما چرب است و باید آن را در فواصل زمانی کوتاه بشویید. تا ۷ ساعت اصلا به آن آب نزنید و نشویید. ولی پس از آن می توانید با آب ملایم و مواد شستشوی ملایم بدون ماساژ دادن پوست و وارد کردن فشار آن را بشویید و با دستمالی لطیف به آرامی خشک کنید.
 2. دو روز اول پس از تزریق به هیچ عنوان ناحیه تزریق شده را لمس نکنید، ماساژ ندهید، فشار وارد نکنید. زیرا موجب حرکت کردن مواد بوتاکس خواهد شد و ممکن است باعث بروز عفونت و ظاهر ناخوشایند در صورتتان شود.
 3. محل تزریق را تمیز نگهدارید و اجازه دهید محل تزریق به بهترین شکل ترمیم شود‌.
 • نحوه ی برخورد با کبودی و تورم

با توجه به تزریق های متعدد در قسمت های مختلف صورت و تحریک پوست پس از تزریق دچار تورم و کبودی در ناحیه تزریق خواهید شد. که پس از دو روز بهبود می یابد و به حالت طبیعی بر می گردد. با توجه به این نکته می توانید کمپرس یخ را در ناحیه تزریق قرار دهید و آن را خنک نگهدارید. البته در ساعات اولیه پس از تزریق نباید صورت شما مرطوب شود.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهانتزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

ویژگی افراد کاندید برای تزریق بوتاکس

کاربردهای درمانی و زیبایی تزریق بوتاکس

راهکارهای افزایش موفقیت تزریق بوتاکس صورت

پیام بگذارید