نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

تعداد جلسات مورد نیازبررسی نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ را می توان به صورت دستی و با دستگاه انجام داد. روش دستی این روش با استفاده از دستگاه غلتکی کوچکی به نام درمارولر انجام می شود که دارای سوزن های تیتانیومی بسیار ظریف و ریز می باشد. در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ را بررسی می کنیم.

در این روش پزشک دستگاه را روی پوست فرد می غلتد و سوزن ها تا عمق مشخصی از پوست نفوذ کرده و روزنه هایی ایجاد می کنند. دراین روش امکان کنترل عمق نفوذ سوزن ها و فشار آن ها بسیار محدود است. سوزن های این دستگاه می تواند از شیشه، سیلیکون، فلز یا پلیمر باشد. روش دستی میکرونیدلینگ در ایران وجود ندارد و استفاده نمی شود.

در روش دوم از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که سرعت حرکت آن بر روی پوست، عمق نفوذ سوزن و شدت فشار روی پوست کاملا قابل کنترل است. به این ترتیب می توان منافذ را با دقت بیشتری روی پوست ایجاد کرد و پزشک کنترل بیشتری روی محل ایجاد منافذ و عمق آن دارد. در نتیجه نتایج این روش بسیار بهتر و ماندگارتر است. میکرونیدلینگ یک روش بدون درد است. اما در برخی موارد، پزشک امکان دارد از بی حس کننده های موضعی استفاده کند. بنابراین در طول این روش هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ

برای درمان آسیب های پوستی با استفاده از میکرونیدلینگ به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع پوست، سن فرد، نوع و شدت آسیب و وضعیت بهبودی در فرد تاثیر زیادی در روند درمان و بهبودی با استفاده از میکرونیدلینگ دارد. به همین دلیل ابتدا پزشک وضعیت سلامت فرد را بررسی می کند و با توجه به شرایط فردی او تعداد جلسات و زمان هر جلسه درمانی را تعیین می کند. اکثر افراد در ۴ تا ۶ جلسه ۱ ساعته به نتایج مطلوب می رسند. اما دیگران ممکن است برای رسیدن به انتظارات خود به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. فاصله بین این جلسات به طور کلی ۲ تا ۴ هفته است و قسمت زیادی از پوست ۶ ماه تا یک سال پس از شروع درمان ترمیم می شود.

میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

میزان ماندگاری میکرونیدلینگ :

افزایش دوام و اثربخشی روش میکرونیدلینگ تا حد زیادی به نحوه مراقبت بعد از عمل بستگی دارد. اگر فردی تمام دستورات پزشک را به درستی انجام دهد و این کار را در مراکز درمانی معتبر انجام دهد، نتایج می تواند برای مدت طولانی باقی بماند. مواردی مانند بیشتر شدن سن، سبک زندگی و رژیم غذایی بر روند تولید کلاژن تأثیر می گذارد. بنابراین پس از مدتی امکان دارد اثرات میکرونیدلینگ از بین برود و نیاز به ترمیم باشد. البته اگر از این روش استفاده کنید، حداقل ۲ سال خیالتان راحت خواهد بود.

نکات مراقبتی برای بعد از میکرونیدلینگ

بری این که نتیجه مناسبی از میکرونیدلینگ بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ می پردازیم :

 • اگر به ماده خاصی حساسیت دارید، به پزشک اطلاع دهید.
 • پوست خود را کاملا تمیز کنید و از هیچ کرم آرایشی استفاده نکنید.
 • از ماساژ دادن، فشار دادن و خاراندن پوست پرهیز کرده و روی زخم‌ها را نکنید.
 • اگر قبلا به بیماری پوستی مبتلا بوده‌اید یا سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی دارید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • ۲ تا ۳ هفته قبل از میکرونیدلینگ از داروهای لایه‌بردار استفاده نکنید.
 • از مصرف خودسرانه قرص‌های مسکن یا داروهای ضد التهاب پرهیز کنید.
 • اگر که در حال مصرف داروهای رقیق‌کننده خون هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از رفتن به استخر و سونا اجتناب کرده و با آب گرم و پرفشار حمام نکنید.
 • توصیه‌های پزشک را به دقت رعایت کرده و داروهای تجویزشده را سروقت مصرف کنید.
 • ۲ هفته قبل از عمل از تزریق بوتاکس، ژل و چربی پرهیز کنید.
 • از محصولات مراقبتی پوست که حاوی مواد لایه‌بردار یا تحریک‌کننده پوست است خودداری کنید.
 • از نور خورشید دوری کنید و در صورت خروج از خانه از کرم‌های ضد آفتاب حاوی زینک و تایید شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • استفاده مواد غذایی ضد التهاب را در برنامه خود قرار دهید.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان هزینه میکرونیدلینگ :

هزینه این عمل بستگی به ماهیت و شدت آسیب دارد. هزینه میکرونیدلینگ بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز و مدت زمان هر جلسه تعیین می شود. تعداد جلسات مشاوره قبل از عمل و هزینه آزمایشات بر قیمت میکرونیدلینگ تاثیر دارد. البته نباید تاثیر محل زندگی، محل درمانگاه و میزان دستمزد پزشک را نادیده گرفت.

هزینه های میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های ترمیم و بازسازی پوست بسیار کمتر است و عوارض جانبی کوتاه مدت نسبتا کمی دارد. عوارض این روش پس از مدت کوتاهی از بین می رود و نتایج آن به تدریج نمایان می شود. این روش در هر سنی و برای هر نوع پوستی قابل استفاده است. میکرونیدلینگ می تواند برای از بین بردن آسیب های خفیف تا شدید پوست استفاده شود.


مطالب پیشنهادی :

روش‌های رایج از بین بردن خط اخم

مزایا و عوارض تزریق ژل رستیلن

همه چیز درمورد تزریق ژل به شقیقه