مراقبت های قبل و بعد از کربوکسی تراپی دور چشم | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی مراقبت های قبل و بعد از کربوکسی تراپی دور چشم

ناحیه چشم بیشترین تأثیر را از روند پیری دارد و ناحیه ای است که این علائم را با سرعت بیشتری نشان می‌دهد. با این حال، نقص زیبایی در اطراف چشم نه تنها با افزایش سن، بلکه در همه سنین ظاهر می‌شود. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان مراقبت های قبل و بعد از کربوکسی تراپی دور چشم را مورد بررسی قرار می دهیم.

حلقه‌های سیاه که در اطراف چشم ظاهر می‌شود می‌تواند به این علت باشد که ناحیه چشم تعداد زیادی سلول چربی دارد، بنابراین در معرض تجمع چربی است و ناحیه زیر چشم تعداد زیادی مجرا برای رسوب رنگ‎دانه‌های خون و ملانین دارد. وقتی پوست اطراف چشم در اکسیژن‌رسانی خون مشکل دارد، این خون جمع می‌شود و آهن موجود از هموگلوبین آزاد شده و در پوست رسوب می کند.

سپس یک سری واکنش‎‌های اکسیداسیون اتفاق می‌افتد و رنگدانه‌ای به نام هموسیدرین را تشکیل می‌دهد. رسوب هموسیدرین هم‌چنین می‌تواند به دلیل افزایش گردش خون در ناحیه چشم رخ دهد. حلقه‌های تیره و غالبا شکل غاری زیر چشم، حالت خسته و آزار دهنده‌ای به صورت می‌دهد. حلقه‌های تیره می‌تواند علت اصلی یا ثانویه داشته باشد و از چندین عامل ناشی شود. سبک زندگی یکی از عوامل هم در این رابطه است.

شب‌های بی خوابی، استرس، قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل و سیگار، علاوه بر روند طبیعی پیری، در ظهور آن نقش دارند. عوامل ژنتیکی و بیماری‌هایی مانند آلرژیک نیز در این امر نقش دارد. حلقه‌های تیره بعد از ۳۰ سالگی بیشتر مشاهده می‌شود و به این دلیل رخ می‌دهد که با افزایش سن، پوست کلاژن را از دست می‌دهد و نازک و شل می‌شود.

مراقبت های قبل از کربوکسی تراپی دور چشم

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت ای قبل از کربوکسی تراپی دور چشم آشنا می شوید :

 • اگر سابقه بیماری، مصرف دارو، حساسیت دارویی دارید، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • ۲۴ ساعت قبل از کربوکسی تراپی از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • قبل از شروع کربوکسی تراپی، صبحانه و نوشیدنی های مغذی و سالم بخورید.
 • در صورت امکان از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مواد غذایی مانند آسپرین، ویتامین E، جینسینگ، ویتامین های روغنی مانند امگا 3، ایبوپروفن، ادویل و سایر داروهای مشابه خودداری کنید. رقیق کننده های خون خطر کبودی را بیشتر می کنند.
 • اگر باردار یا شیرده هستید، از این درمان خودداری کنید.
 • اگر سرماخوردگی یا هر بیماری دارید، قرار ملاقات خود را تا بهبودی کامل تغییر دهید.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی دور چشم آشنا می شوید :

 • ۲ روز پس از تزریق از پماد یا کرم تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • از ماساژ دادن یا تکان دادن ناحیه درمان پرهیز کنید. مگر اینکه پزشک به شما توصیه کند که این کار را انجام دهید.
 • برای جلوگیری از کبودی از مصرف الکل و نمک خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از درمان ورزش نکنید.
 • به مدت ۷۲ ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا دمای بالا خودداری کنید.

مطالب پیشنهادی :

پیشگیری و درمان خال‌های قرمز

نکات مراقبتی قبل و بعد از لیفت ابرو با نخ

زاویه سازی صورت با روشهای غیر جراحی