مراقبت و استحمام بعد از بوتاکس | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

روش مراقبت و استحمام بعد از بوتاکس

اگر چه این تزریق کردن بوتاکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد اما لازم است مدتی بگذرد تا بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد. به دور از تغییر برنامه‌های روزمره، چند نکته ساده در مورد دوش گرفتن بعد از بوتاکس وجود دارد که باید آن‌ها را بخاطر بسپارید. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان مراقبت و استحمام بعد از بوتاکس را مورد بررسی قرار می دهیم.

۲۴ ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس مهمترین و طلایی‌ترین زمان برای مراقبت از نواحی تحت درمان است زیرا در این مدت است که بوتاکس می‌تواند تغییر مکان داده و به قسمت‌های دیگری انتقال پیدا کند. بنابراین تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید صورت را شست یا دوش گرفت. خوشبختانه این زمان فقط یک روز طول می‌کشد و شما می‌توانید ۲۴ ساعت بعد، اولین حمام بعد از بوتاکس خود را انجام دهید.

در واقع اعمال محدودیت در استحمام بعد از بوتاکس برای جلوگیری از جابه‌جایی داروی بوتاکس، ایجاد درد و ناراحتی، جلوگیری از تورم و کبودی صورت و رسیدن به نتیجه ‌ایده‌آل و ماندگار می‌باشد. پس بهتر است حداقل یک روز منتظر بمانید تا بتوانید مجددا صورت را ماساژ داده و یا به سراغ دوش گرفتن بعد از بوتاکس بروید.

عوارض دوش گرفتن بعد از تزریق بوتاکس

دوش گرفتن بعد از تزریق بوتاکس خوب است. این دمای آب و ماساژ صورت است که می‌تواند بر نتایج این درمان تأثیر منفی بگذارد. بعد از پایان تزریق، بحث دوش گرفتن با آب گرم کاملاً منتفی است. گرمای ناشی از دوش آب، جریان خون را در صورت افزایش می‌دهد و باعث تغییر محل بوتاکس می‌گردد. بنابراین نتایج غیرطبیعی را روی صورت شما ایجاد می‌کند. چند مورد مهم دیگر که بعد از تزریق بوتاکس باید از انجام آن‌ها اجتناب کرد عبارتند از:

  • غوطه ور شدن در وان آبگرم
  • شستن صورت با آب گرم
  • نشستن در سونای بخار یا خشک (مانند دوش آب گرم، بخار و گرما در داخل سونا و یا اتاق سولاریوم افزایش می‌یابد و می‌تواند باعث تغییر مکان بوتاکس شود و نتیجه‌ای را که دوست ندارید برای شما ایجاد کند).

روش‌های رایج از بین بردن خط اخم | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

سایر نکات مراقبتی پوست بعد از تزریق بوتاکس

طی یک هفته از انجام بوتاکس، پوست نرم و جوان‌تر به نظر می‌رسداما می‌توانید با مراقبت مناسب از پوست بعد از تزریق، نتایج خود را بهتر کنید. در روز‌های بعد از تزریق، باید از فعالیت‌های خاصی که می‌تواند پوست شما را ملتهب یا تحریک کند و حالاتی مانند استرس و اضطراب به صورت را کاملا دور نمایید. نباید از دارو‌های ضد التهابی مانند Tylenol یا Advil Rub استفاده کنید و یا صورت خود را ماساژ دهید، نباید مشروبات الکلی بنوشید و موارد دیگری که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

عدم مصرف سیگار

سیگار کشیدن می‌تواند عوارض جانبی بوتاکس را بدتر کند. همچنین به سلول‌های پوستی شما آسیب می‌رساند و باعث پیری زودرس می‌گردد. پپس بهتر است نتایج این کار را با مصرف دخانیات به ویژه سیگار کمرنگ نکنید.

نمالیدن محل تزریق

حداقل به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس در صورت مردان و زنان، احساس درد وجود خواهد داشت. بعضی از افراد تمایل به مالش یا ماساژ آن منطقه دارند. این کار می‌تواند باعث عفونت شود. فراموش نکنید هنوز هم امکان انتقال باکتری‌ها از دست شما به صورت و به ویژه جای سوزن امکان‌پذیر است. در صورت مالیدن آن، کبودی ناحیه نیز بیشتر خواهد شد. اگر بعد از تزریق احساس درد کردید، تایلنول مصرف کنید، اما از مصرف آسپرین خودداری نمایید زیرا خون را رقیق می‌کند.

استفاده از کمپرس یخ

برای کاهش کبودی پوست بهتر است که از کمپرس یخ در ناحیه مورد نظر استفاده نمایید. برای جلوگیری از تحریک پوست هم می‌توانید محل مورد نظر را با یک پارچه تمیز بپوشانید و سپس کمپرس را بر روی صورت خود نگه دارید.

دراز نکشیدن

بعد از تزریق چهار ساعت دراز نکشید. می‌توانید در یک صندلی راحت بنشینید و پا‌های خود را بالا بگذارید اما بالا تنه شما باید با صورت در یک راستا باشد. این کار نه تنها به جلوگیری از کبودی کمک می‌کند بلکه بوتاکس را در وضعیت صحیح قرار می‌دهد.

ورزش نکردن

ورزش شدید حداقل ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس کاملاً ممنوع است زیرا این کار می‌تواند احتمال کبودی را افزایش دهد.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید
ریلکس نگهداشتن صورت

با حرکت ندادن صورت خود بعد از درمان می‌توانید به حفظ نتیجه تزریق کمک کنید.

محافظت از پوست در برابر آفتاب

اگر چه نور خورشید برای کسب ویتامین دی و سلامت مفید است اما بعد از بوتاکس می‌تواند به شما آسیب برساند و چین و چروک‌های پوست را بدتر کنید. وقتی خارج از خانه هستید، از ضد آفتاب و یا کلاه استفاده کنید. از آفتاب گرفتن و یا روش‌های دیگر برای برنزه کردن به شدت خودداری نمایید.


مطالب پیشنهادی :

مزایا و معایب روش های جایگزین تزریق چربی

بررسی کامل فیلر آلیاکسین

روش‌های رایج از بین بردن خط اخم