مزایا و معایب تزریق فیلر به لب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی مزایا و معایب تزریق فیلر به لب

فیلرها نوعی پرکننده و افزایش دهنده حجم هستند که ساختاری نرم ژل مانند دارند و ترکیب آن ها بر پایه اسید هیالورونیک است. این مواد باعث بیشتر شدن تولید و هیدراتاسیون کلاژن پس از تزریق به بافت هدف می شوند. در نتیجه حتی پس از ماندگاری ژل، لب ها حالت و حجم بهتری نسبت به قبل به دست می آورند. در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان مزایا و معایب تزریق فیلر به لب را بررسی می کنیم.

نتایج تزریق فیلر لب موقتی است و مدت زمان آن بستگی به برند و مراقبت های بعد از تزریق ژل دارد. ماندگاری پرکننده ها بین ۶ تا ۱۲ ماه است. مراقبت های بعد از تزریق ژل لب بسیار مهم است و رعایت نکردن این موارد بعد از تزریق می تواند عوارض خطرناکی را در بدن فرد داشته باشد.

چگونگی انجام تزریق فیلر به لب :

نحوه تزریق فیلر برای حمایت بیشتر و کم خطرتر شدن آن بسیار مهم است. پزشک معالج قبل از هر چیز باید شناخت دقیق و کافی از ساختار پوست و قسمت هایی از صورت داشته باشد. باید با تکنیک این روش که شامل محل مناسب، میزان تزریق و قرارگیری این مواد در لایه های مناسب پوست می باشد، آشنایی کامل داشته باشد. مقدار ژل تزریق شده و تزریق سطحی یا عمیق آن به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد نظر از یک طرف و عمق و محل چین مورد نظر از طرف دیگر بستگی دارد.

ترکیبات اسید هیالورونیک به دلیل جذب مقدار زیادی آب در اطراف و در نتیجه بیشتر شدن حجم، برای اصلاح چین و چروک ها و فرورفتگی ها به حجم کمتری از ژل نیاز دارند. برای این منظور پس از بیهوشی موضع و اطمینان دادن به بیمار، محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود. سپس با استفاده از سرنگ مخصوص و سوزن‌های نازک با زاویه ای درست، مقدار دقیق دارو به یکی از پوست یا لایه‌های زیر جلدی نواحی مختلف سر و صورت از جمله اطراف چشم، گونه‌ها، چین‌های اطراف دهان تزریق می‌شود. در سراسر لبه فک، داخل لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

میزان درد تزریق فیلر لب

از آنجایی که تزریق فیلر در ناحیه عمقی پوست انجام نمی‌شود، آنقدر دردی برای شما ایجاد نمی‌کند که پزشکان از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده می‌کنند تا درد خفیفی را احساس نکنید. پس از بیهوشی درد چندانی نخواهید داشت، تنها احساس لرزش خفیف و فشار خفیفی خواهید داشت که پس از مدتی از بین می رود. عوارض جانبی کوتاه مدت مانند کبودی یا خونریزی که امکان دارد پس از تزریق ایجاد شود جای نگرانی ندارد و پس از ۵-۷ روز از بین می رود.

مزایا و عوارض تزریق ژل رستیلن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

مزیت های تزریق فیلر لب :

سهولت در رفع برآمدگی :

اگر حرکت لب ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، برآمدگی به راحتی برطرف می شود و مشکل حل می شود.

کم بودن احتمال واکنش آلرژیک :

از آنجایی که ترکیبات استفاده شده در ژل های تزریقی مشابه مواد موجود در بدن هستند، بعید است که باعث ایجاد حساسیت شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید.

کبودی کمتر :

کبودی و تورم ناشی از تزریق ژل هیالورونیک اسید نسبت به سایر فیلرها کمتر است.

کنترل حجم لب :

متخصص می تواند حجم ژل را به خوبی کنترل کند و به نتیجه دلخواه برسد.

ماندگاری تزریق :

نتایج تزریق ژل لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت بخشی در حدود ۶ ماه دارد.

عوارض و خطرات تزریق فیلر لب

به دلیل خون رسانی زیاد در لب خطر خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد. از کمپرس یخ استفاده کنید و از رقیق کننده های خون، امگا 3، ویتامین E و مسکن هایی مانند آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول استفاده نکنید. به دلیل شبکه عصبی قوی لب، از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود. بی حسی در این ناحیه می تواند تا 45 دقیقه طول بکشد و خوردن غذا در این مدت باعث گاز گرفتن لب و آسیب به آن می شود.

خوردن و آشامیدن تا بازگشت کامل احساس ممنوع است. در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق گرمای شدید، ورزش های سنگین و مصرف مشروبات الکلی به منظور جلوگیری از تورم، خون مردگی و التهاب بیشتر ممنوع است. اگر هنگام تزریق فیلر سرما خوردید و از ناراحتی های عصبی و فشار شدید رنج می برید، انتظار نداشته باشید که به نتیجه مطلوب برسید.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

تورم :

ایجاد تورم، سوزش و قرمزی در ناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم صورت طبیعی است و برای هر بیمار متفاوت است چرا که لب ها یکی از حساس ترین نواحی صورت هستند و هرگونه تورمی کاملا طبیعی است.

طبیعی نبودن حالت لب :

این مورد با از بین رفتن تورم بهتر می شود. پزشک به شما یاد می دهد که چگونه لب ها را ماساژ دهید تا از شر این شرایط خلاص شوید.

ایجاد ناراحتی خفیف :

این ناراحتی ها طبیعی است و به دلیل تزریق سوزن به لب است.

قرمز شدن :

قرمزی پوست برای هر بیمار متفاوت است، اما این قرمزی در حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت از بین می رود.

کبودی :

کبودی که یک فرآیند طبیعی در بدن است، برخی افراد بیشتر از دیگران رنج می برند. میزان کبودی در افراد ژنتیکی است، سیگار کشیدن و استفاده از داروهایی مانند آسپرین باعث بیشتر شدن میزان کبودی می شود. این کبودی ها در حدود ۱ هفته، بهتر می شود. کبودی ممکن است حدود ۲ تا ۱۰ روز باقی بماند.


مطالب پیشنهادی :

مزایا و عوارض تزریق ژل رستیلن

همه چیز درمورد تزریق ژل به شقیقه

نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ