معرفی انواع فیلر قابل تزریق | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

بررسی و معرفی انواع فیلر قابل تزریق

در نوشته امروز از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به معرفی انواع فیلر قابل تزریق بپردازیم. فیلرها را پرکننده های پوستی می نامند و برای رفع عیوب و زیبایی لب، چانه، گونه، زیر چشم و… و سایر نواحی به صورت موضعی زیر پوست تزریق می شوند. فیلرها یا چربی هایی هستند که از بدن انسان خارج شده و به ناحیه ای که باید حجم آن افزایش یابد تزریق می شود یا اینکه می توان آن را توسط پزشک تهیه و به سادگی تزریق کرد.

فیلر زیر چشم

سیاهی زیر چشم یکی از شایع ترین عوارض پوستی است. هدف از تزریق فیلر زیر چشم رفع گودی زیر چشم و چین و چروک این ناحیه از صورت است. با افزایش سن، پوست برخی از مواد خوب مانند اسید هیالورونیک را از دست می دهد و در نهایت منجر به ایجاد گودی در نواحی نامطلوب می شود. با فیلر زیر چشم (هیالورونیک) باعث آبرسانی به پوست شده و با تولید کلاژن باعث بهبود کیفیت وضعیت پوست می شود.

فیلر بینی

یکی از روش های فرم دهی بینی و یا اصلاح فرم بینی ، تزریق فیلر است که امروزه طرفداران خود را پیدا کرده است و برای افرادی که تصمیم به تغییر فرم بینی خود دارند بهترین گزینه می باشد. یکی از دغدغه های افرادی که تصمیم به اصلاح فرم بینی خود دارند، سختی عمل جراحی و دوران نقاهت بعد از جراحی است. به همین دلیل به دنبال روش هایی غیر از جراحی هستند.

از آنجایی که جراحی بینی با فیلر هم مقرون به صرفه تر است و هم برای کسانی که فکر می کنند نیازی به جراحی بینی در مواقعی که ممکن است به دلیل تغییرات کوچکی که نیاز به اصلاح دارند لازم نیست به اتاق عمل مراجعه کنند، این اصلاح را در کمتر از ده دقیقه انجام داد.

انواع مواد فیلر ماندگاری آنها

مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق فیلر به عواملی مانند نوع چین و چروک و نوع ماده پرکننده مورد استفاده بستگی دارد. متداول ترین مواد پرکننده صورت و ماندگاری آنها عبارتند از:

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم

از این ماده پرکننده برای زاویه سازی فک ، بازگرداندن حجم گونه ها و درمان چین و چروک های عمیق پوستی استفاده می شود. هیدروکسیلاپاتیت کلسیم یک ماده معدنی و یک جز اصلی استخوان است و نتایج این مواد در صورت استفاده برای کانتورینگ حداکثر تا یک سال و برای پر کردن چین و چروک ها سه سال به طول می انجامد.

بررسی کامل فیلر آلیاکسین | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

اسید هیالورونیک

این ماده که بصورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد متداول ترین ماده پر کننده برای از بین بردن چین و چروک ها است. اسید هیالورونیک آب را به ناحیه تحت درمان می کشاند. نتایج این مواد به طور معمول حدود شش ماه تا یک سال ماندگاری دارد

اسید پلی-ال- لاکتیک

یک ماده مصنوعی قابل تجزیه و سازگار با زیست بدن انسان است. این محصول برای بازگرداندن حجم صورت از دست رفته به دلیل افزایش سن یا بیماری استفاده می شود. معمولاً دو یا سه جلسه تزریق لازم است. اثرات تزریق این مواد تا دوسال می تواند دوام داشته باشد.

FDA فقط یک پرکننده چین و چروک دائمی را تأیید کرده است که حاوی مهره های “پلی متیل متاکریلات” است. این ذرات ریز ، توسط بدن جذب نمی شوند و  فقط برای اصلاح بافت صورت در اطراف دهان مورد تأیید است. اکثر فیلرهای مورد تأیید FDA موقتی هستند و بدن در نهایت آنها را جذب می کند و نتایج آن در اکثر افراد حدود شش ماه یا بیشتر ماندگاری دارد.

تزریق چربی

از طریق لیپوساکشن ، سلولهای چربی از قسمت زیرین شکم یا سایر نواحی بدن برداشته می شود و سپس از طریق برش های کوچک به گونه ، شقیقه ، لب ها یا پیشانی شما تزریق می شود. ممکن است اثرات آن دائمی باشد. اما دستیابی به نتایج مطلوب معمولاً به بیش از یک جلسه تزریق نیاز داشته باشد.

آیا تزریق فیلر دائمی است؟

فیلر دائمی (بافت نرم یا آرتفیل) یک فیلر دائمی می باشد که از این ماده پرکننده برای صاف شدن چین و چروک های عمیق اطراف دهان استفاده می شود. بدن نمی تواند این نوع فیلر را جذب کند ، بنابراین نیازی به تزریق مجدد ندارد. اگر اولین بار است اقدام به تزریق فیلر می کنید ، تزریق فیلر دائمی برای بازیابی حجم از دست رفته صورت توصیه نمی شود.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

نحوه تزریق فیلر صورت

تزریق فیلر صورت به طور کلی یک روش سرپایی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این روش تا یک ساعت طول می کشد. برای تزریق فیلر ابتدا پوست شما با یک بی حس کننده موضعی بی حس می شود. سپس یک متخصص پوست با استفاده از یک سوزن مواد فیلر را در زیر پوست تزریق می کند. یک جلسه درمان حدود نیم تا یک ساعت دقیقه طول می کشد. تزریق برخی از مواد پرکننده در طی چند جلسه با فاصله چند هفته تکرار می شود.

پس از تزریق فیلر ، انتظار کمی درد ، قرمزی ، تورم و احتمالاً خارش را داشته باشید. تورم ممکن است تا ۳۶ ساعت طول بکشد. اگر علائم ۱ تا ۳ روز پس از درمان بدتر شد ، با پزشک خود تماس بگیرید . مراجعه به موقع به پزشک برای پیشگیری از عوارض احتمالی مهم است چون ممکن است دچار عفونت شده باشید.

بسته به ناحیه تحت درمان ، پرکننده و واکنش بدن در برابر پرکننده ممکن است عمل تزریق یک یا چند بار دیگر تکرار شود. اشتباها بعضی از افراد تصور می کنند کاربردهای بوتاکس با فیلر یکسان است. اما تفاوت بوتاکس و فیلر نسبتا زیاد است. با این که هر دو روش در کاهش و درمان چین و چروک ها کاربرد دارند اما هر کدام در زمینه های دیگری نیز بکار می روند. به عنوان مثال بوتاکس در درمان عرق زیر بغل ، کف دست و … نیز کاربرد دارد.


مطالب پیشنهادی :

بررسی تفاوت میکرودرم و هیدرودرم

تزریق ژل زیر چشم چگونه انجام می شود؟

فواید لیفت صورت با نخ