معرفی انواع کرم ضد آفتاب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی و معرفی انواع کرم ضد آفتاب

در این مطلب از سایت مرکز ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان به معرفی انواع کرم ضد آفتاب می پردازیم. انواع کرم ضد آفتاب براساس پوست عبارتند از:

 • ضد آفتاب برای پوست معمولی
 • پوست خشک
 • پوست چرب
 • پوست مختلط
 • پوست دارای جوش و آکنه
 • پوست حساس

کرم ضد آفتاب سفید کننده صورت

کرم ضد آفتاب سفید کننده صورت در زمره ضد آفتاب‌های رنگی قرار می‌گیرد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که حتما باید کرم پودر بزنید و استفاده از دو لایه کرم ضد آفتاب و کرم پودر احساس سنگینی به پوست می‌دهد، می‌توانید از کرم ضد آفتاب سفید کننده صورت کمک بگیرید. این محصولات درواقع هم ضد آفتاب هستند و هم کرم پودر که از ایجاد لک‌های پوستی جلوگیری می‌کنند. البته بهتر است برای استفاده از ضد آفتاب رنگی حتما با متخصص پوست مشورت کنید، چرا که ممکن است باعث ایجاد لک‌های پوستی شود.

کرم ضد آفتاب روشن کننده برای پوست چرب

کرم ضدآفتاب سپر پوست در مقابل نور آفتاب است که از تیرگی و کدرشدن رنگ پوست و لکه‌های پوستی جلوگیری می‌کند. ضدآفتاب روشن کننده برای پوست چرب باید حاوی ترکیبات گیاهی روشن‌کننده مثل شیرین بیان، خیار، ویتامین C، B، E ، عصاره لیمو و میان چمنی باشد. حداقل SPF ضد آفتاب روشن کننده 30 است تا بتواند از پوست در برابر اشعه مضر UVA و UVB محافظت کند.

ضد آفتاب‌های روشن کننده ضد لک غیر رنگی هستند؛ یعنی ضد آفتاب‌های رنگی ضد لک نیستند. برای جلوگیری از خشکی پوست هم بهتر است کرم ضدآفتاب روشن کننده حاوی رطوبت‌رسان را انتخاب کنید. به‌علاوه اینکه ضد آفتاب پوست چرب باید حتما بر پایه آب و بدون روغن یا به اصطلاح فری اویل باشد.

ضد آفتاب سفید کننده قوی

ضد آفتاب سفیدکننده و روشن کننده پوست تاثیر دائمی ندارد و صرفا برای مدت کوتاهی پوست را روشن می‌کند. وجود عصاره ماست، خیار و مواد مغذی در این ضد آفتاب‌ها است که باعث شفافیت و روشن‌شدن پوست می‌شود. ضد آفتاب سفید کننده قوی با یک تیر دو نشان است. هم از پوست در مقابل اشعه خورشید محافظت می‌کند، هم باعث روشن شدن پوست می‌شود. ضد آفتاب بایودرما، لاروش پوزای و لیراک جزو ضد آفتاب‌های سفیدکننده قوی محبوب هستند.

نکات مراقبتی در مصرف کرم ضد آفتاب | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

ویژگی بهترین کرم ضدآفتاب و آبرسان

برخی پوست‌ها به‌خاطر فقدان رطوبت کافی دچار خشکی پوست و چین‌وچروک می‌شوند. استفاده از آبرسان از نان شب هم برای این نوع پوست‌ها واجب‌تر است. حالا باتوجه‌به اینکه تقریبا همیشه و در هر فصلی باید ضدآفتاب استفاده کنید، بهترین کرم ضدآفتاب و آبرسان گزینه خوبی است که هم رطوبت پوست‌تان را تامین کرده، از خشکی پوست جلوگیری می‌کند و هم از پوست‌تان در مقابل اشعه مضر محافظت کند.

برندهای Peter Thomas Roth، کلینیک، Coola، La Roche-Posay و MDSolarSciences از بهترین کرم‌های ضد آفتاب و آبرسان هستند که محبوبیت زیادی بین مصرف‌کننده‌ها با انواع پوست دارند.

انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک

برندها ضدآفتاب‌هایی با خواص مختلف تولید می‌کنند. مانند ضد آفتاب کرم پودری، ضد آفتاب آبرسان و غیره. یکی از ضد آفتاب‌های جدید که محبوبیت زیادی بین مصرف‌کننده‌ها دارد، ضد آفتاب ضد چروک است. نوعی محصول برای محافظت از آفتاب سوختگی که باعث درمان و کاهش خطوط و چروک پوستی می‌شود. برخی از بهترین کرم ضد آفتاب و ضد چروک که می‌توانید برای پوست مصرف کنید عبارتند از:

 • ضد آفتاب Spf+50 مناسب انواع پوست سری Teinte Claire الارو
 • ضد آفتاب رنگی ژیل بوته مدل Mineral Spf 50 پوست چرب و حساس
 • کرم ضد آفتاب بی رنگ SPF50 الارو مناسب انواع پوست
 • کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 اسپارک وودن مناسب انواع پوست
 • ضد آفتاب و ضد چروک SPF30 الی ژن مناسب پوست چرب و جوش‌دار
 • کرم روشن‌کننده و ضدچروک آردن سری اکسپرتیج حاوی SPF35

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

تاثیرات کرم ضد آفتاب رنگی

ضد آفتاب رنگی ضرری ندارد و برخی برندها ادعا می‌کنند که مصرف کرم ضد آفتاب رنگی‌شان باعث ازبین‌بردن لک‌های پوستی در بلندمدت می‌شود.

ساختار و ترکیبات کرم ضد افتاب ضد لک

ویتامین سی، هیدروکینون، رزورسینول، کوجیک اسید و آربوتین از ترکیبات ضروری کرم ضد آفتاب ضد لک هستند.


مطالب پیشنهادی :

علائم تشخیص شپش و شوره سر

نکات مراقبتی قبل از درمان با ژل پروفایلو

نکات درمانی شپش و شوره سر