معرفی مواد فعال در مزوهیر | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

معرفی و بررسی مواد فعال در مزوهیر (Meso Hair)

در این مطلب از سایت مرکز ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان قصد داریم به بررسی و معرفی مواد فعال در مزوهیر بپردازیم. با ما همراه باشید.

1-پروکائین

این بی حس کننده موضعی در سرتاسر جهان در مزوتراپی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین به طور اختصاصی برای استفاده داخل درمی با غلظت نیم درصد، به عنوان مثال از Deltaselect در دسترس می باشد. در صورت نیاز به ایجاد انقباض عروقی، باید در همراهی با آدرنالین مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، در عمل های زیبایی موضعی خاص. تنها موارد منع مصرف آن عبارتند از آریتمی های شدید قلبی، میاستنی گراو یا موارد نادر آلرژی به پروکائین. اثرات موضعی آن متنوع بوده و عبارتند از:

  • بی حسی
  • بی دردی
  • تثبیت دیواره سلولی
  • تحریک گردش خون
  • ثبت کننده خون
  • ثبت کننده نورووژتاتیو
  • تثبیت کننده متابولیسم سلولی
  • ضد التهاب
  • ضد حساسیت

2-فعال کننده های سلول بنیادی، فاکتور های رشد

فعال کننده های سلول بنیادی با منشاء گیاهی، فاکتور های رشد همسان انسانی و سیتوکین ها را می توان با روش های زیستی تولید کرد. این Cosmeceutical به شکل لیپوفیلیزه نیز موجود است. با این وصف هنوز توافقی در مورد این محصول، پروتکل ها یا اثرات آن ها وجود ندارد.

IGF (Insulin-like Growth Factor) : موجب تحریک فولیکول مو، ترمیم سلولی، بیوسنتز هیالورونیک اسید می گردد.

BFGF (Basic Fibroblast Growth Factor): برای بهبود تجدید حیات و میکروسیرکولاسیون افزایش فعالیت سلولی، بیوسنتز کلاژن و لاستین استفاده می گردد.

VEGF (Vascular- Endothelial Growth Factor): برای ایجاد نئواسکولاریزاسیون و بهبود در میکروسیرکولیشن.

TGF (Transforming Growth Factor): برای کنترل پرولیفراسیون و تمایز سلولی. استفاده: آلوپسی، مزولیفت

3-بیوتین

یکی از مواد فعال در مزوهیر ویتامین H است که یکی از ویتامین های محلول در آب کمپلکس B است. این ویتامین نقش مهمی در متابولیسم سلول به عنوان یک پروستتیک از آنزیم ها دارد و همچنین در تغذیه سلولی برای تنظیم اپیژنتیک عمل کرد ژن حائز اهمیت است. این ماده دارای اثر تغذیه ای است.

استفاده: در موارد ریز مو، خشکی مو، درماتیت سبورئیک

4-ویتامین B5

اسید پنتوتنیک (یا آنالوگ دکسپنتول آن) در استیلاسیون پروتئین و پپتیدها، تحریک سنتز گلوتاتین شرکت نموده و جزء ضروری در ریشه مو و پوست (تغذیه، حفظ رطوبت) بوده، از اثرات اکسیداسیون استرس و تشعشعات فرابنفش محافظت می کند، و دارای خاصیت ضد التهابی است. در تزاید (پرولیفراسیون) فیبراپلاست ها، فعال نمودن ژن های ترمیم زخم نقش دارد.

استفاده: آلوپسی

معرفی مواد فعال در مزوهیر | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

5-گلوکونات آهن

یکی از مواد فعال در مزوهیر گلوکونات-آهن، که فعالیت پنج آلفا دوکتاز را در فولیکول مو کاهش داده در نتیجه با ریزش مو به دنبال افزایش موضعی سطح دی هیدرو تستوسترون (DHT) مقابله می کند.از این ترکیب نه تنها در مردان با استعداد ژنتیکی بلکه در زنان نیز میتوان استفاده کرد. اثرات آن مشابه فناستراید بوده ولی فاقد عوارض جانبی است.

6-تیورین

اسید 2-آمینواتان-سولفونیک یک اسید امینه نیمه ضروری حاوی سولفور است. دارای اثرات آنتی اکسیدان، ضد التهاب و منقبض کننده عروقی است. تحریک کراتینوسیت ها، سنتزکلاژن و ذخیره رطوبت در پوست از دیگر اثرات آن محسوب می شود.

استفاده: ضد پیری، در آلوپسی، لیپولیز.

7-یوبی کینون

یک پروتئین طبیعی، تولید کننده انرژی، آنزیم کاتالیز میتوکندری و موثرترین رادیکال درون زاد زباله زدای (Scavenger) دیواره های سلولی است. از آنجا که محلول در آب نیست به شکل پراکنده (Disperse) موجود است.

استفاده: ضد پیری، آلوپسی

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

8-آرژیرلین

یکی دیگر از مواد فعال در مزوهیر یک هگزاپتپید ساختگی که دارای اثرات (هرچند ضعیف تر) مشابه سم بوتولیسم است. انقباضات عضله در جمجه کاهش می یابد و شل شدگی ناشی از آن موجب تقویت میکروسیرکولیشن، و در نتیجه رشد مو می گردد.


مطالب پیشنهادی :

جوانسازی پوست با روش prp

معرفی دستگاه های میکرونیدلینگ

گود رفتگی گونه پس از لیفت