معرفی کاربرد انواع ژل رستیلن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی و معرفی کاربرد انواع ژل رستیلن

ژل رستیلن (Restylane) یکی از انواع فیلرهای شفاف و استاندارد است که از آن برای درمان‌های زیبایی و غیر جراحی استفاده می‌شود. این محصول ساخت کمپانی معروف Q-Med است که تاییده سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را نیز داراست. پایه این ژل غیر حیوانی، از هیالورونیک اسید تشکیل شده است و در کنار ترمیم چین‌وچروک و برجسته‌سازی گونه و لب، به نرمی و رطوبت پوست هم کمک فراوانی می‌کند. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان کاربرد انواع ژل رستیلن را مورد بررسی قرار می دهیم.

با تزریق این ژل به پوست در یک کلینیک معتبر می‌توانید جوانی و شادابی پوست خود را تضمین کنید. بد نیست بدانید که این ژل، زیست‌تخریب‌پذیر است و از بافت کشت شده در آزمایشگاه تهیه می‌شود. ژل رستیلن از سال 2003 تا به امروز در سازمان بهداشت و درمان آمریکا (FDA) مورد تأیید است و امروزه بسیاری از کلینیک‌ها و پزشکان مجرب دنیا، ایمنی و کیفیت آن را تضمین می‌کنند.

مقدار ماندگاری ژل رستیلن

ژل رستیلن (Restylane) به نسبت سایر ژل‌ها و فیلرهای زیبایی دوام بیشتری دارد و نتایج حاصل از آن بیشتر باقی می‌ماند. همین موضوع سبب شده تا افراد زیادی این ژل را مقرون‌به‌صرفه بدانند و طرف‌دار آن شوند.

دوام و ماندگاری انواع مختلف ژل رستیلن همان‌طور که گفته شده بین ۶ تا ۱۲ ماه است و پس از این مدت‌زمان ژل بدون آنکه هیچ اثری از خود برجای بگذارد جذب پوست می‌شود. انواع ژل‌های ریفاین و دیفاین تا یک سال ماندگاری دارند، اثرات ژل سیلک تا ۶ ماه و ژل‌های لیفت تا ۱۸ ماه روی ناحیه تزریق شده باقی می‌ماند.

کاربرد انواع ژل رستیلن

ژل‌های رستیلن انواع مختلفی دارند، ولی ترکیبات شیمیایی نظیر هیالورونیک اسید در همه آنها شبیه به هم است. تنها تفاوتی که انواع این ژل با یکدیگر دارند در اندازه ذرات آن ها است. درواقع پرکننده‌های رستیلن هرکدام با هدف خاصی تولید شده‌اند. معمولاً ژل‌هایی که حاوی ذرات کوچک‌تری هستند برای رفع خطوط ریز صورت استفاده می‌شوند. اما ژل‌های حاوی ذرات بزرگ‌تر در رفع چین‌وچروک عمیق‌تر مؤثر هستند. درهرصورت اینکه کدام نوع ژل رستیلن برای درمان شما مناسب خواهد بود بر اساس تشخیص پزشک متخصص است.

ژل رستیلن سیلک (SILK) :

از انواع ژل رستیلن می‌توان به ژل سیلک اشاره کرد، این ژل در واقع از قدیمی‌ترین ژل‌های برند رستیلن است. استیلن سیلک مورد تأیید سازمان‌های بهداشت و درمان FDA آمریکا است و ازآن‌جهت حجم‌دهی لب و پرکردن خطوط اطراف دهان استفاده می‌شود. عمر این ژل، 6 ماه است و پس از این مدت نیازمند تمدید است.

راه های افزایش ماندگاری تزریق ژل | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

تزریق ژل رستیلن تاچ (TOUCH) :

ژل رستیلن تاچ حاوی کوچک‌ترین ذرات است، به همین دلیل می‌تواند کوچک‌ترین شکاف‌ها و خطوط را پر کند. پزشکان متخصص از این نوع ژل بیشتر در اطراف دهان و چشم جهت رفع خطوط جزئی استفاده می‌کنند. با تزریق ژل رستیلن تاچ بلافاصله پوست شما محکم و جوان می‌شود. تزریق به کمک یک سوزن کوچک در زیر پوست انجام می‌شود و پس از آن پزشک نسبت به ماساژ ناحیه موردنظر اقدام می‌کند. این کار به‌منظور توزیع یکنواخت ژل در زیر پوست انجام می‌شود.

ژل رستیلن پرلین (PERLANE) :

یکی دیگر از انواع ژل‌های رستیلن که ذرات بسیار بزرگی دارد و جهت رفع خطوط عمیق کاربرد دارد، ژل رستیلن پرلین است. از این فیلر به‌منظور حجم‌دهی لب نیز استفاده می‌شود. برای تزریق پرلین، پزشک به کمک سرنگ استریل به‌آرامی ژل را به لایه‌های عمیق پوست می‌فرستد. ژل باید به طور مساوی در ناحیه تزریق پخش شود. برای این منظور پزشک ناحیه تزریق شده را به‌آرامی ماساژ می‌دهد.

ژل رستیلن لیفت (LYFT) :

رستیلن لیفت یکی دیگر از انواع ژل رستیلن است که می‌توان از آن در نواحی مختلف صورت مثل گونه جهت حجم‌دهی بسیار قوی و ازبین‌بردن سیاهی زیر چشم استفاده کرد. به کمک این ژل حتی می‌توان چین‌وچروک صورت و فرورفتگی خط لبخند هم ترمیم کرد.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

ژل رستیلن ساب کیو (SUBQ) :

با تزریق این ژل بلافاصله می‌توان افزایش حجم و تقارن صورت را مشاهده کرد. این ژل ویژگی‌های زیبایی صورت را افزایش می‌دهد و قادر است استخوان‌های گونه را زاویه‌دار و خیره‌کننده کند. اثرات رستیلن ساب کیو حتی بعد از تجزیه آن هم باقی می‌ماند؛ بنابراین می‌توان گفت این ژل از اقتصادی‌ترین فیلرهای موجود در بازار است. البته برای تزریق ژل شما باید در قدم اول با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

ژل رستیلن ریفاین (REFYNE) :

این نوع ژل از اسید هیالورونیک منعطف‌تری تولید می‌شود و برای درمان خطوط متوسط اطراف بینی و دهان کاربرد دارد؛ به‌طورکلی کاربرد اصلی آن ازبین‌بردن چین‌وچروک و خطوط ایجاد شده در گوشه‌های بینی تا نزدیک دهان است.

ژل رستیلن دیفاین (DEFYNE) :

ژل رستیلن دیفاین، شبکه‌ قوی تر، منعطف‌تر و پایدارتری نسبت به ژل ریفاین دارد و جهت رفع خطوط عمیق‌تر نواحی اطراف دهان و بینی استفاده می‌شود. طبق گفته محققان و بیشتر افرادی که این ژل را تزریق کرده اند، تزریق ژل رستیلن دیفاین و ریفاین، تا یک سال دوام دارد.


مطالب پیشنهادی :

مزایا و معایب روش های جایگزین تزریق چربی

بررسی کامل فیلر آلیاکسین

روش‌های رایج از بین بردن خط اخم