بررسی موارد قابل اصلاح در تزریق فیلر بینی

در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان موارد قابل اصلاح در تزریق فیلر بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیری بینی:

با افزایش سن استخوان فک بالایی که تکیه گاه ساختاری نوک بینی است از بین می‌رود. در نتیجه نوک بینی شروع به افتادن می‌کند و عرض پایه بینی کاهش می‌یابد. این وضعیت را می‌توان با فیلر بینی اصلاح کرد تا به اندازه این پایه افزوده شده و برآمدگی مربوطه به نوک بینی بالا رود.

پل بینی صاف:

استفاده از پرکننده پوستی در خط وسط بینی می‌تواند این وضعیت را بهبود ببخشد. این شرایط یکی از ویژگی‌های رایج در بیماران آسیایی به شمار می‌رود.

برآمدگی نوک بینی:

امکان اصلاح این وضعیت با تزریق فیلر وجود دارد.

اصلاح عمل جراحی قبلی:

بی نظمی‌های بعد از جراحی بینی را می‌توان با استفاده از پرکننده بینی بهبود بخشید. اما بایستی این وضعیت با جراح پلاستیک مورد بحث قرار بگیرد.

اصلاح زاویه نازو فرونتال:

این زاویه را می‌توان با فیلر در ناحیه پل بینی بهبود بخشید. این وضعیت بیشتر در طرفین بینی مشاهده می‌شود.

به طور کلی هر گونه برجستگی و عدم تقارنی در بینی با کمک این روش قابل اصلاح است.

معایب فیلر بینی

از آنجایی که هر کس بینی متفاوتی دارد و به دنبال کسب نتایج متفاوتی از انجام این عمل است، بدین ترتیب ممکن است برای برخی از بیماران انجام جراحی بهترین راه حل باشد. از فیلر به منظور حجیم کردن بینی با حجم دادن به پل، نوک بینی یا یکنواخت کردن بی نظمی‌ها استفاده می ‌شود. اگر کسی تمایل به داشتن بینی بسیار کوچک‌تر یا برآمدگی شدید دارد، جراحی به احتمال زیاد گزینه بهتری برای او خواهد بود.

لیفت بینی با فیلر (رینوپلاستی غیر جراحی)

با بالا رفتن سن زنان و مردان، بینی شروع به پایین آمدن می‌کند. افتادگی بینی را می‌توان با تزریق فیلر در پایه بینی درمان کرد تا باعث بلند شدن آن شود. مسلماً، روش فیلر بینی با نخ می‌تواند کمی ناراحت‌کننده باشد و باعث آبریزش چشم شود، اما همچنین قادر است بدون بالا بردن بیش از حد بینی جذاب به نظر برسد.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان ماندگاری فیلر بینی

درمان‌های دائمی رینوپلاستی غیرجراحی یا همان فیلر با Silikon-1000 در صورتی که به صورت دقیق و ایمن تزریق شوند، ماندگاری ۵۰ ساله دارند. نتایج حاصل از فیلر میکروقطره، به صورت دائمی و طبیعی به دست می‌آید در حالی که پرکننده‌های موقت معمولاً در عرض ۶ ماه تا یک سال حل می‌شوند.

عوارض تزریق فیلر بینی

برخلاف پرکننده‌های ژل موقت، درمان‌های میکرو قطره سیلیکون-۱۰۰۰ یا فیلرهای دائمی هرگز با نکروز، کوری، عفونت، بیوفیلم یا مهاجرت همراه نیستند. عوارضی مانند ندول‌ها، برآمدگی‌ها و قرمزی طولانی‌مدت ممکن است پس از هر درمان تزریقی با فیلر رخ دهد. این موارد فقط در تعداد انگشت شماری از افرادی که تحت درمان با این روش قرار گرفته‌اند رخ داده است.


مطالب پیشنهادی :

درمان سیاهی زیر چشم در کودکان

درمان های مختلف چروک دور چشم

تداخلات دارویی با تزریق بوتاکس نوع A