میزان ماندگاری تزریق چربی | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی میزان ماندگاری تزریق چربی

نتایج تزریق چربی می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. با این حال وقتی یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره فرآیند تزریق چربی را به خوبی انجام می دهد، نتایج دائمی هستند. در مطلب امروز سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان میزان ماندگاری تزریق چربی را بررسی می کنیم.

مناطقی از بدن که تحت تزریق چربی قرار می گیرند، جوان تر و برجسته تر به نظر می رسند. دوام و ماندگاری چربی و ماندگاری نتایج آن به دلایل مختلفی بستگی دارد. به روشی که جراح برای به دست آوردن چربی استفاده می کند، فرآیند تمیز کردن پس از جمع آوری چربی و نحوه انجام تزریق چربی بستگی دارد.

مناطق مناسب بدن برای تزریق چربی

هنگامی که تزریق چربی در مناطقی از بدن با خون رسانی بالا انجام شود. بقای چربی در آن محل بهینه می شود. به همین خاطر است که تزریق چربی در ناحیه صورت موفقیت آمیز است زیرا صورت پر از رگ های خونی است. بسیاری از آن ها به بقای چربی و نتایج ماندگارتر اجازه می دهند. این بدان معنا نیست که چربی در تمام نواحی بدن عمر طولانی دارد و یا اینکه جوان سازی حاصل برای همیشه ادامه دارد. اما افراد می توانند به مرور زمان با تزریق مجدد چربی جوان شوند.

با وجود این معایب، تزریق چربی یک گزینه و یک درمان طبیعی برای جوان سازی صورت است و بیشتر بیماران از نتایج آن راضی هستند. نتایج پس از تزریق چربی دائمی است. اما حفظ وزن سالم برای ماندگاری نتایج مهم است. تزریق سلول های چربی به بدن به دلیل رشد و انبساط سلول های چربی پیوند شده برای زنده نگه داشتن رگ های آن ها دائمی است و بدن فرض می کند که چربی توسط خود بدن تولید می شود و به جای حذف و از بین بردن آن، آن را حفظ می کند. می کند و به عبارت دیگر جذب می کند.

همه سلول های چربی پیوندی زنده نمی مانند. حدود ۷۰ درصد از سلول های چربی باقی می مانند. اما تنها ۳۰ درصد آن توسط بدن جذب می شود. این پدیده در هفته اول پس از جراحی اتفاق می افتد که سلول های چربی تزریق شده هنوز توسط بدن پذیرفته نشدند. پس از تشکیل رگ‌های خونی، سلول‌های چربی پیوندی باقی می‌مانند و نتایج تزریق دائمی است.

ماندگاری تزریق چربی به صوت :

اگر همه شرایط ایده آل باشد، جراحی چندین سال طول می کشد و در برخی موارد دائمی خواهد بود. اگر فردی برای بار دوم این روش را انجام دهد، برای مدت طولانی تری از نتایج ماندگاری تزریق چربی به صورت لذت می برد. چون این چربی ها از بدن دفع می شوند. هیچ عارضه ای برای بیمار ایجاد نمی کنند. یکی از عوامل اصلی در انتخاب روش جراحی مناسب دوام آن است. روش های تزریقی زیادی برای زیباسازی و جوان سازی نواحی مختلف بدن وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تزریق چربی اشاره کرد.

معرفی کاربرد انواع ژل رستیلن | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

این روش نسبت به روش های دیگر مزایای زیادی دارد. یکی از ویژگی های اصلی این روش دوام آن است. تا شش ماه پس از عمل، درصدی از مواد تزریق شده جذب بدن می شود و مواد باقی مانده برای همیشه باقی می مانند. وزن بیمار پس از این عمل نباید تغییر زیادی کند. اگر وزن خود را تغییر ندهید و از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید، نتایج این روند برای همیشه ماندگار است.

عوامل موثر در میزان ماندگاری تزریق چربی

جراح متخصص در حین انجام این عمل بر روی صورت و سایر اندام ها از روش های خاصی برای رساندن چربی به نواحی مورد نظر استفاده می کند. پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده و هر لایه دارای رگ های خونی، اعصاب است. پزشک چربی را به رگ های خونی تزریق می کند تا رگ های خونی را در موقعیت جدید خود تنظیم کند و برای تغذیه بهتر در نزدیکی رگ ها طول عمر این روش به صورت و سایر اندام های بیمار و میزان ماده تزریقی بستگی دارد.

با توجه به ماندگاری این روش، هر چه بیمار کمتر محل تزریق را لمس و ماساژ دهد. ماندگاری آن بیشتر است. حفظ وزن پس از انجام این روش یکی از نکات مهم در ماندگاری نتیجه است. برداشتن چربی از یک قسمت از بدن و تزریق آن به قسمت دیگری که می خواهید اندازه آن بیشتر شود. یک روش دائمی است. به شرطی که با روش درست انجام شود. برخی از سلول های چربی در زمان تزریق از بین می روند، اما این درصد در مقایسه با بافت چربی که در شرایط جدید باقی می ماند و موقعیت خود را حفظ می کند، بسیار کم است.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

این ویژگی یکی از بزرگترین مزایای این روش است. زیرا روش های دیگر بیشتر شدن حجم دائمی نیستند و باید پس از چند ماه تمدید شوند. تفاوت تزریق چربی با روش های دیگر این است که سلول های چربی در محیط جدیدی به زندگی خود ادامه می دهند. این بدان معنا نیست که همه سلول ها همیشه با همان کیفیت اصلی نگهداری می شوند.

با بیشتر شدن سن امکان دارد اثر این روش بر روی صورت افراد به دلیل کم شدن کیفیت سلولی یا مرگ ضعیف شود. این نه تنها برای سلول های تزریق شده، بلکه برای هه سلول های بدن اتفاق می افتد. اما این چربی برای مدت بسیار طولانی باقی می ماند و ظاهر دلخواه را ایجاد می کند.

تاثیر تعداد جلسات در ماندگاری

در طی این روش مقداری از مواد تزریق شده جذب بدن می شود. شش ماه بعد، این مقدار ۴۰ درصد کم می شود. امکان دارد چندین تزریق در فواصل زمانی معین مورد نیاز باشد تا طول مدت نتایج طولانی شود و به اندازه و شکل ایده آل برسد. برای اندام های بزرگ مانند باسن، با دو تا سه مرحله تزریق می توان به نتایج مناسب دست یافت.

تزریق چربی در دو مرحله انجام می شود و در مرحله دوم میزان چربی از دست رفته و جذب شده توسط بدن جبران می شود. چربی جذب شده در برخی افراد بسیار ناچیز است و در بیشتر موارد تنها با یک بار تزریق، خواسته های بیمار برآورده می شود.

 


مطالب پیشنهادی :

همه چیز درمورد تزریق ژل به شقیقه

نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ

مزایا و معایب تزریق فیلر به لب