نحوه استفاده از AHA ها | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی نحوه استفاده از AHA ها

در این نوشته از سایت کلینیک زیبایی اصفهان که برای شما همراهان عزیز گردآوری شده است. قصد مطالعه نحوه استفاده از AHA ها را بطور خلاصه داریم. آلفا هیدروکسی اسیدها در غلظت ۱۰ درصد یا کم‌تر و در فرم لوسیون، کرم یا پدهای تخصصی مراقبت از پوست ، در صورت استعمال صحیح و طبق دستورالعمل، برای اکثریت افراد ایمن هستند.

  • در برخی از افراد، آ اچ آ ها می‌توانند پوست را در برابر نور خورشید بسیار آسیب‌پذیر کنند. هنگام مصرف محصولات حاوی AHA ، حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • از لایه‌بردارهای صورت، لوسیون‌ها و کرم‌های حاوی غلظت بالاتر از ۱۰ درصد آلفا هیدروکسی اسیدها می‌بایست فقط و فقط تحت نظر متخصص پوست استفاده شود.

نحوه استفاده از AHA ها | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

راهبرد ترکیبی برای درمان جای جوش

در سال ۲۰۱۸ مطالعه‌ای روی ۳۰ بیمار انجام شد که روی پوست خود جای جوش داشتند. بیماران به صورت تصادفی به سه گروه تقسیم شدند که هر گروه شامل ۱۰ نفر بود:

  • گروه اول با لایه‌بردار حاوی اسید گلیکولیک درمان شدند.
  • گروه دوم به روش میکرونیدلینگ درمان شدند (روشی که در آن از سوزن‌های بسیار ریز برای ایجاد خراش‌های ظریف روی پوست استفاده می‌شود. در نتیجه، کلاژن‌سازی تحریک شده و باعث جوان‌سازی پوست می‌شود).
  • گروه سوم با ترکیبی از دو روش فوق درمان شدند.

همه بیماران شش جلسه درمان با فاصله دو هفته بین جلسات دریافت کردند. ارزیابی بالینی قبل و بعد از درمان بر اساس سیستم طبقه‌بندی جهانی اسکار آکنه (جای جوش) و همچنین سطح رضایت بیمار انجام شد.

نتایج  نشان داد که کاهش چشمگیری در میزان جای جوش در هر سه گروه رخ داد اما این کاهش در گروه سوم بیشتر و رضایت بیماران نیز در گروه سوم بالاتر بود. محققان نتیجه گرفتند که ترکیب میکرونیدلینگ و اسید گلیکولیک از تک‌درمانی مؤثرتر است.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی :

مزایای آلفاهیدروکسی اسیدها AHA برای پوست

واکنش پوست به نور خورشید و مصرف AHA

روش های مراقبت از پوست نوجوانان