انواع روتین پوست| بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی نحوه تاثیرگذاری اندولیفت بر جوانسازی پوست

اندولیفت یکی از روشهای موثر جوانسازی پوست است که امروزه با اقبال فراوانی روبرو شده و متقاضیان زیادی پیدا کرده است. در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز تزریق ژل و بوتاکس اصفهان نحوه تاثیرگذاری اندولیفت بر جوانسازی پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

این روش لیزر با اندازه 200 تا300 میکرون به لایه های زیرین پوست تابانده می شود و موجب جوانسازی پوست و رفع چین و چروک صورت می‌گردد. در این روش با تحریک بافت های عمقی، موجب کلاژن سازی شده و این پروسه به سفتی پوست و پیشگیری از افتادگی در آن منجر می‌شود.

جوانسازی پوست با اندولیفت

اندولیفت موجب تحریک کردن کلاژن های پوست و جلوگیری از کاهش افتادگی پوست و حتی ناحیه غبغب را از چربی موضعی کاهش داده و خطوط خنده را نیز کاهش میدهد و موجب زاویه سازی فک و صورت و لیفت میشود. کاربرد دیگر روش اندولیفت این است که هم خانم ها و هم اقایان میتوانند از آن استفاده کنند. همچنین می توان اندولیفت را به غیر از صورت و گردن بر روی اجزای دیگر بدن مانند باسن و ران پا و… به کار برد. بطور کلی اندولیفت در همه قسمت های بدن که افتادگی یا شلی پوست دارد، تاثیر دارد و در درمان آن موثر خواهد بود. از دیگر کاربردهای این روش این است که به طور همزمان می شود هم از اندولیت و هم از روش های دیگر جوانسازی پوست استفاده کرد و در نتیجه ترکیب این روش ها امکان موثرتر بودن آن است.

نحوه انجام اندولیفت

در این روش که با ایجاد حفره های بسیار نازک میکرونی در بافت پوست که از حد فاصل درم عمقی و بافت چربی قرار می گیرد و موجب کلاژن سازی پوست و کاهش خط خنده و کاهش چربی موضعی در قسمت غبغب و زاویه سازی فک صورت و سفت شدن بافت گردن میشود. وقتی با لیزر بر روی لایه های زیرین و سطحی پوست تخریب هایی به صورت کنترل شده انجام می گیرد که باعث می گردد بافت فیبروز تشکیل شود در واقع هر وقت بافتی در بدن آسیب ببیند فیبروز جایگزین می شود تا بافت بتواند خود را ترمیم کند این ترمیم نیز براثر کلاژن سازی انجام می گیرد که این کلاژن سازی توسط بافت فیبروز انجام شده با تولید کلاژن بافت های پوستی خود را ترمیم می کنند که باعث جوانسازی پوست می گردد.

اثرگذاری لیزر اندولیفت پوست

تابش لیزر اندولیفت یک تکنولوژی به روز می باشد که با تحریک کردن در کلاژنسازی موجب لیفت صورت و تا حد زیادی کاهش عمق خط خنده و نه تنها موجب زاویه سازی فک و صورت و سفت شدن بافت گردن بلکه قادر به از بین بردن چربی های اضافی جمع شده در غبغب را از بین برده و لیفت غبغب موجب دو چندان کردن یک سوم تحتانی صورت می شود و با سرعت زیادی لیپولیز را تحریک می کند و با تحریک لایه میانی پوست موجب باز آرایی کلاژن های پوست که رشته های پروتیئنی کلاژن مسئول استحکام بافت پوست نیز میشوند.

یکی از روش هایی که موجب ترمیم پوست و غذاسازی به پوست می شود. بگونه ای است که با برخورد امواج لیزر به بافت بدن انرژی نور به گرما تبدیل شده وباگرم شدن ان بدن در پی تلاش تا دمای بافت را کاهش دهد که با عمل رگزایی و افزایش خون رسانی انجام می شود. دو عامل بسیار مهمی که موجب جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست می شود. بازآرایی عناصر بافتی در پوست و تحریک کردن در چربی سوزی می باشد.

فواید لیفت صورت با نخ | تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

مزیتهای انجام اندولیفت پوست

از مزایای کلی اندولیفت می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • موجب همتراز شدن یا کانتور و سفت شدن پوست می باشد.
 • در انجام اندولیفت اثراتی از خونریزی و جای زخم باقی نمی گذارد.
 • مدت کوتاه عمل و سرپایی انجام شدن آن است.
 • دوره نقاهت کوتاه مدت ان است که نیازی به برش و بخیه ندارد.
 • به بیهوشی نیز نیازی ندارد و باژل موضعی برطرف می شود.
 • مزیت دیگر اندولیفت تغییراتی که بوجود می آید در همان اولین جلسه قابل مشاهده است
 • هیچ گونه آسیبی به کل اعضای زیر پوستی نمیرساند و نسبت به مابقی جراحی ها امنیت بسیار بیشتری دارد.
 • از همه مهمتر نسبت به شرایط کنونی جامعه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

کلینیک زیبایی ژالان، تزریق ژل و بوتاکس اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان ماندگاری اندولیفت

به هر میزانی که فرد پس از انجام دادن اندولیفت حالت شل بودن افتادگی پوست و خط های صورت فرد بیماراز بین برود و روحیات جوان تر شدن را بدست بیاورد به همان مقدار نیز ماندگاری موجود می باشد. بطور مثال اگر فرد اندولیفت انجام داده احساس اینکه 4سال جوانتر شده بهش دست بدهد یعنی به همان مقدار روش اندولیفت بر روی پوست فرد مذکور ماندگاری دارد. روش اندولیفت نسبت سایر روش های جوانسازی پوست دوام و ماندگاری بیشتری دارد بطور میانگین حداقل بین 3سال ماندگاری کامل دارد.

مزیتهای اندولیفت پوست

 • بی هوشی یکی از خطراتی است که جراحی لیفت پوست به همراه خود دارد ولی در اندولیفت نیازی به بی هوشی نیست.
 • برای جراحی چند روز و برای اندولیفت چند ساعت برای جوان سازی صرف می شود.
 • پس از این روش غیر جراحی پوست به سرعت بازیابی شده و نیاز به طی دوران نقاهت طولانی نمی باشد.
 • اندولیفت قابل انجام در مراکز درمانی غیر بیمارستانی مانند کلینیک است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود.

عوارض اندولیفت پوست

عوارض در اندولیفت بسیار کمتر از جراحی می باشد در جراحی که همان ابتدا با بی هوشی ممکن است فرد دچار عوارض جبران ناپذیری شود. بعد از آن ممکن است در هنگام جراحی باعث خونرزی، عفونت و باز شدن بخیه شود که البته این موارد کم پیش می آید. بهبودی سریع از ویژگی های خوب اندولیفت است افراد بعد چند روز می توانند به زندگی روزانه برگردند و نتایج لیفت را ببینند اما در جراحی باید چند هفته صبر کنید تا نتایج آن مشخص شود.


مطالب پیشنهادی :

نحوه عملکرد لیزر CO2 فرکشنال

رفع چین و چروک پوست با لیزر فرکسل

جوانسازی پوست با پلاسما تراپی