نکات درمانی شپش و شوره سر | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی نکات درمانی شپش و شوره سر

اکثر موارد شپش و شوره سر را می توان با موفقیت در خانه درمان کرد. در این مطلب از سایت مرکز ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان نکات درمانی شپش و شوره سر را مورد بررسی قرار می دهیم.

به طور کلی شپش ها را معمولاً می توان در خانه با شامپوهای دارویی بدون نسخه طبق دستورالعمل بسته درمان کرد. مهم است که موها را نیز با دقت شانه کنید. جوش ها معمولاً در سطح پوست سر یافت می شوند. حفره هایی که در پایین تر از ساقه مو یافت می شوند معمولاً زنده نیستند و به شپش تبدیل نمی شوند. اگر در حال درمان شپش کودک خود هستید، ابتدا با پزشک اطفال خود تماس بگیرید تا در مورد مقدار مناسب شامپو و دفعات استفاده از آن صحبت کنید. این اغلب بر اساس سن و وزن آنها است.

برخی از درمان های خانگی رایج برای درمان شپش شامل پوشاندن پوست سر با مواد غذایی سنگین و روغنی مانند سس مایونز، روغن زیتون، کره یا مارگارین به عنوان راهی برای خفه کردن شپش است. این درمان ها موثر نبوده و توصیه نمی شود.

سایر کارهای مهم دیگر که باید انجام دهید :

از استفاده از نرم کننده در موها تا زمانی که کاملاً عاری از شپش و شپش نیست، خودداری کنید. نرم کننده می تواند به عنوان مانعی عمل کند که شامپوی دارویی را از چسبیدن و درمان ساقه مو جلوگیری می کند.

از آنجایی که شپش برای زنده ماندن به میزبان انسانی نیاز دارد، هر وسیله ای که می تواند آنها را به میزبان جدید منتقل کند، بشویید. این شامل لباس، ملافه، حیوانات عروسکی، کلاه و هر چیز دیگری است که با سر فرد تماس داشته باشد. CDC توصیه می کند که همه اقلام را در آب داغ بیش از 130 درجه فارنهایت بشویید تا هم شپش و هم شپش را از بین ببرید. سپس اقلام باید در گرم ترین حالت در خشک کن خشک شوند. هر قسمتی را که فرد مبتلا به شپش در آن خوابیده است، مانند فرش و مبلمان، جاروبرقی بکشید. اقلامی که قابل شستشو یا جاروبرقی نیستند باید به مدت دو هفته در یک کیسه پلاستیکی بسته شوند.

اگر درمان‌های بدون نسخه مؤثر نبودند، به پزشک خود مراجعه کنید. این امکان وجود دارد که شپش در برابر درمان بدون نسخه مقاوم باشد و شما نیاز به یک داروی تجویزی داشته باشید. بخش بهداشت محلی شما نیز ممکن است بتواند کمک کند. همیشه نمی توان از ابتلا به شپش جلوگیری کرد، اما می توانید با انجام اقدامات احتیاطی احتمال ابتلا به آن را کاهش دهید. فرزندان خود را از تماس مو به مو در حین بازی با دوستان خود منع کنید و از استفاده مشترک برس مو یا کلاه خودداری کنید.

علائم تشخیص شپش و شوره سر | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

شپش در مقابل شوره سر

به طور کلی شپش ها حشرات انگلی با شش پا هستند و معمولا قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای یا سیاه هستند. تخم‌های آن‌ها شبیه تخم‌های قطره‌ای است که به رنگ سفید یا زرد هستند. آنها به ساقه مو نزدیک به پوست سر متصل هستند. شوره سر مانند پوسته های سفید یا زرد پوست خشک به نظر می رسد. معمولاً از شپش و تخم آنها بزرگتر است و ممکن است چرب به نظر برسد.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

بررسی شپش در مقابل شوره سر

برای بررسی شپش و شوره سر، با جدا کردن موها و بررسی پوست سر شروع کنید. زمانی که شوره دارید، پوست سرتان خیلی چرب یا خیلی خشک به نظر می رسد. پوسته ها از پوست سر می آیند و به راحتی پاک می شوند.

شپش ها تخم های خود را روی ساقه مو حدود یک چهارم اینچ از پوست سر می گذارند. تخم ها به طور محکم روی موها محکم شده و نمی توان آنها را برس کشید. شپش بالغ روی پوست سر زندگی می‌کند و معمولاً قهوه‌ای، قهوه‌ای یا سیاه به نظر می‌رسد. گاهی اوقات یک ذره بین برای شناسایی شپش های بالغ روی پوست سر مفید است.

اندازه شوره سر در برابر شپش

شوره سر و شپش هر دو بسیار کوچک هستند و تشخیص آنها از هم می تواند سخت باشد. یک شپش بالغ به اندازه یک دانه کنجد است و تخم‌های آن حتی کوچکتر است. پوسته های شوره سر بزرگتر از شپش هستند و اغلب ظاهر و احساس چربی دارند.


مطالب پیشنهادی :

عوارض و خطرات تزریق فیلر

علائم تشخیص شپش و شوره سر

نکات مراقبتی قبل از درمان با ژل پروفایلو