نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر لب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر لب

هنگام تزریق فیلر لب باید اقداماتی را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. در این مطلب از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر لب را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • تزریق لب فقط در خطوط اطراف لب بر حسب نیاز بیمار و یا برای بیشتر شدن حجم خود لب ها قابل انجام است. در
  • هر یک از این موارد باید به مقدار ژل مصرفی و هزینه ای که برای بیمار پرداخت می شود توجه کرد.
  • قبل از هر تزریق، لب ها باید معاینه شوند تا مشخص شود که آیا اختلال عملکردی وجود دارد یا خیر.
  • مهارت و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار مهم است.
  • شکل لب باید بر اساس اندازه اصلی لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در محدوده طبیعی باشد.
  • بهترین انتخاب برای بیشتر شدن حجم لب استفاده از ژل های اسید هیالورونیک است.
  • تزریق هر دو طرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب صحیح نیست.
  • در برخی از مراجعین قبل از تزریق لب به اصلاحات دیگری مانند بیشتر شدن سایز چانه نیاز است.
  • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا باید ۲۰ درصد کوچکتر و پشت لب پایین باشد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب

بعد از تزریق ژل لب به دلیل اینکه خون زیادی در آن وجود دارد خطر مرده شدن خون وجود دارد که برای جلوگیری از این اتفاق باید چند روز قبل از تزریق ژل از کمپرس یخ و داروهایی مانند ویتامین E استفاده کنید. رقیق کننده خون، امگا 3 و مسکن هایی مانند ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول مصرف نکنید. یک شبکه عصبی در لب وجود دارد که بسیار قوی است. انسداد عصب سه قلو برای ایجاد مزاحمت برای فرد به دلیل وجود این شبکه عصبی در هنگام تزریق ژل استفاده می شود.

بررسی انواع تزریق فیلر به لب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

این بی حسی اثر خود را به مدت ۴۵ دقیقه روی لب ها حفظ می کند، می توانید هنگام غذا خوردن دچار گزش شوید و به لب های خود آسیب بزنید. در این مدت تا رفع بی حسی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. در روز اول پس از تزریق ژل لب، یک سری نکات وجود دارد که باید رعایت کنید تا لب های شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشوند. پس از تزریق ژل لب از ورزش های سنگین اجتناب کنید و خود را در معرض گرمای شدید قرار ندهید.

نوشیدن مشروبات الکلی می تواند باعث التهاب و تورم شود. مراقبت های بعد از تزریق ژل لب این دسته از تزریق ها پس از تزریق نتایجی را نشان می دهند، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست. همچنین بعد از تزریق مقداری تورم وجود دارد که در روزهای اول مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق است یا نتیجه ورود ژل و فیلر به لب است. برای ژل های موقت، مقداری زمان برای ادغام مواد پرکننده در بافت لب مورد نیاز است.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

پس از تزریق باید روزانه مقدار زیادی آب بنوشید و دستورالعمل های خاص پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق به خاطر بسپارید. اگر قصد کم شدن چین و چروک و بهبود نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است حداقل سه هفته صبر کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. پیگیری ثانویه تزریق ژل یا فیلر لب معمولاً ۲-۳ هفته طول می کشد. معمولا خود فرد می خواهد بعد از ۲-۳ هفته بهتر شود.

مراجعه به هر دو مرحله، به اضافه زمان بهبودی، قبل از یک رویداد بزرگ بیشتر طول می‌کشد. به خصوص اگر فرد برای اولین بار این تزریق را انجام می دهد یا اگر زمان زیادی برای ویزیت بعدی تعیین شده باشد. ممکن است بیمار به مرحله دوم درمان نیاز نداشته باشد، اما جلسه دوم نتایج بهتری می دهد. اگر بار اول است که فیلر لب یا تزریق ژل را تجربه می‌کنید، دستورالعمل‌های همراه با لمس و ماساژ لب‌ها را پس از تزریق دنبال کنید.

این روش ها از عدم تقارن احتمالی لب ها جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد لب های پرتر و طبیعی تری داشته باشید. برای پرواز پس از تزریق ژل و فیلرهای صورت، حداقل به دو هفته یا بیشتر نیاز دارید. پس از دوره استراحت پس از چنین تزریقاتی که برای درمان چین و چروک توصیه می شود، پرواز کنید. بنابراین، مطمئن شوید که بیش از دو هفته بعد از تزریق از پرواز خودداری کنید.


مطالب پیشنهادی :

کاربردهای مختلف هایفوتراپی

فرم دهی صورت با تزریق ژل چانه

ویژگی افراد نامناسب برای میکرونیدلینگ