نکات مراقبتی جهت رفع تیرگی زیر چشم | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی نکات مراقبتی جهت رفع تیرگی زیر چشم

با این نوشته از سایت کلینیک زیبایی اصفهان همراه باشید تا به بررسی نکات مراقبتی جهت رفع تیرگی زیر چشم بپردازیم. حلقه‌های تیره خفیف تا متوسط اغلب به درمان‌های ساده و ارزان‌قیمت به خوبی پاسخ می‌دهند. برخی از این درمان‌ها عبارت‌اند از:

مرطوب‌کننده

برخی از مرطوب‌کننده‌های بدون نسخه ممکن است به شما در رفع سیاهی زیر چشم کمک کنند. بسیاری از این مرطوب‌کننده‌ها حاوی کافئین، ویتامین E، آلوورا ، هیالورونیک اسید یا رتینول هستند. سرم دور چشم حاوی این ترکیبات نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.

البته از آنجا که پوست اطراف چشم بسیار حساس است، درصد ترکیبات فعال محصولاتی که برای این ناحیه استفاده می‌شود بسیار مهم‌تر از نقاط دیگر صورت است. بنابراین توصیه می‌شود به جای مرطوب‌کننده‌های صورت از کرم‌ دور چشم که به طور ویژه مخصوص این مشکل فرموله شده‌ است، استفاده کنید.

سرما

گشاد شدن رگ‌های خونی زیر چشم ممکن است باعث ایجاد تیرگی زیر چشم شود. سعی کنید یک کمپرس سرد، یک قاشق چای‌خوری سرد یا یک کیسه نخودفرنگی یخ‌زده را که در پارچه‌ای نرم پیچیده شده است در این قسمت نگه دارید تا عروق منقبض شوند. دقت کنید خود چشم را در معرض سرما قرار ندهید.

بالش اضافی

هنگام خواب، سر خود را با دو یا چند بالش بالا بیاورید تا از پفی که با تجمع مایع در پلک‌های پایینی به وجود می‌آید جلوگیری شود. البته لازم است به زاویه گردن خود نیز دقت کنید تا دچار درد گردن یا سر نشوید.

 

نکات مراقبتی جهت رفع تیرگی زیر چشم | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

کمتر قرارگرفتن در معرض آفتاب

تلاش کنید تا صورت‌تان کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرد. استفاده از کرم ضد آفتاب در هر چهار فصل را هم فراموش نکنید.

خیار برای کاهش تیرگی زیر چشم

طرفداران درمان‌های طبیعی پیشنهاد می‌کنند برش‌های ضخیم خیار را خنک کنید و آن‌ها را 10 دقیقه روی حلقه‌های تیره دور چشم قرار دهید. سپس محل را با آب خنک بشویید. این درمان را دو بار در روز تکرار کنید.

روغن بادام

یکی دیگر از توصیه‌های طرفداران درمان‌های طبیعی این است که مقدار کمی روغن بادام را (به این دلیل که حاوی ویتامین E است) درست قبل از خواب، بسیار بسیار آرام روی حلقه‌های تیره دور چشم ماساژ دهید و صبح، محل را با آب سرد بشویید. این کار را چند شب تکرار کنید تا حلقه‌های تیره از بین بروند.

چای کیسه‌ای

درمان‌گران طبیعی پیشنهاد می‌کنند دو چای کیسه‌ای -چای کافئین‌دار- را در آب گرم خیس کنید و پس از آن کیسه‌ها را در یخچال قرار دهید. پس از خنک شدن کیسه‌ها را از یخچال بیرون آورده و آن ها را روی محل تیرگی زیر چشم قرار دهید. بعد از پنج دقیقه، چای‌های کیسه‌ای را بردارید و محل را با آب سرد بشویید.

خواب بیشتر

کم‌خوابی در شب معمولاً باعث ایجاد سیاهی زیر چشم نمی‌شود، اما کمبود خواب ممکن است شما را رنگ‌پریده نشان دهد. بنابراین، تیرگی زیر چشم و حلقه‌هایی که از پیش وجود داشته‌اند آشکارتر خواهند شد.

به طور کلی، همیشه سعی کنید میزان خواب شبانه‌تان هفت تا هشت ساعت باشد و بهداشت خواب را به‌خوبی رعایت کنید. تغییر رنگ و ظاهر پوست، شاید کوچک‌ترین مشکلی باشد که خواب ناسالم و ناکافی ایجاد می‌کند.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی :

استفاده هوشمندانه از محصولات ضد آکنه‌

علل و عوامل تیرگی زیر چشم

روش استفاده ایمن از ویتامین A برای پوست