هایفوتراپی غبغب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب یک روش آسان و بدون درد است که با کمک امواج فراصوت یا اولتراسوند، مشکلات افتادگی پوست و تجمع چربی ناحیه گردن را از بین می برد. در این نوشته از سایت مرکز ژالان، کلینیک زیبایی اصفهان قصد داریم به بررسی هایفوتراپی غبغب بپردازیم. با ما همراه باشید.

در اغلب افراد به جهت افزایش سن یا اضافه وزن و در برخی موارد به علل ژنتیکی، شل شدگی و افتادگی پوست و گاهی تجمع چربی به نام غبغب در گردن و زیر چانه ایجاد می شود. به وجود آمدن غبغب زیبایی و جوانی چهره فرد را تحت الشعاع قرار داده و معمولا افراد از وجود آن احساس ناخوشایندی دارند. تا چند سال پیش تنها راه حل برای برطرف کردن غبغب، عمل جراحی همراه با بیهوشی بود که بسیاری از افراد به دلایل مختلف زیر بار آن نمی رفتند.

اما امروزه با روشی جدید، راحت و بدون درد به نام هایفو، افتادگی خفیف پوست و چربی های ناحیه گردن از بین می رود. واژه (HIFU) در واقع مخفف عبارت انگلیسی High-Intensity focused Ultrasound به معنای امواج فراصورت متمرکز با شدت بالا است. با دقت در این نام مشخص می شود که در روش هایفو با استفاده از امواج فراصوت متمرکز، غبغب به وجود آمده برطرف می شود.

چگونگی انجام هایفوتراپی غبغب

در این روش باید پوست فرد بیمار بدون هرگونه آلودگی و مواد آرایشی باشد. به همین جهت در روز انجام عمل هایفو، بدون هرگونه آرایش و حتی کرم های مرطوب کننده به مرکز درمانی مراجعه کنید. پزشک قبل از شروع کار ابتدا پوست صورت بیمار در نواحی گردن و غبغب را کاملا پاکیزه می کند. بعد از شستشوی پوست نوبت به آغشته کردن آن با ژل مخصوص (ژل مورد نظر در موارد دیگری نظیر سونوگرافی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.) است.

بعد از شستشوی موضع و مالیدن ژل، نوبت به هایفوتراپی غبغب می رسد. در روش مذکور با توجه به میزان و شدت افتادگی پوست و همچنین مقدار چربی، امواج فراصوت به محل تابانده می شود.

این عمل توسط دستگاه های مخصوص (مانند: دابلو، اولترا و دلتا، هایفو صورت سه بعدی) صورت می گیرد. هایفوتراپی برای غبغب در طی جلسات متعددی انجام می شود و هر بار در حدود نیم تا یک ساعت زمان می برد.

مزایای درمان غبغب با روش RF | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

کدام دسته از افراد نمی توانند هایفوتراپی غبغب انجام دهند؟

همه افراد می توانند جهت رفع غبغب با هایفو اقدام کنند. افراد بین سنین ۳۰ تا ۷۵ سالگی بهترین افراد برای عمل حذف غبغب با این روش هستند. برخی از محدودیت هایی که برای انجام آن وجود دارد از این قرار است.

1- زنان باردار و مادران شیرده

اغلب پزشکان این روش  برای از بین بردن غبغب را به مادران شیرده و خانم های باردار پیشنهاد نمی کنند؛ ولی باز هم ممکن است با مشورت با پزشک انجام آن را بلامانع بدانند.

2- محدودیت سنی

کسانی که زیر ۳۰ سال یا بالای ۷۵ سال دارند جهت درمان غبغب با روش هایفو غبغب باید با پزشک متخصص خود مشورت کنند و در صورت صلاحدید پزشک و آزمایشات لازم میتوانند این کار را انجام دهند.

3- بیماران قلبی عروقی

بیماران قلبی عروقی، مبتلایان به اختلالات غدد و سیستم لنفاوی و همینطور بیماران دیابتی و دارای صرع و همچنین کسانی که پروتز فلزی یا استنت قلبی دارند نیز نباید از این روش جهت حذف غبغب استفاده کنند.

4- زگیل یا تبخال

یکی دیگر از گروه هایی که عمل هایفو غبغب به آنها پیشنهاد نمی شود؛ افرادی است که در محل مورد نظر زگیل یا تبخال دارند یا دچار حساسیت پوستی شده اند.

5- محدودیت زمانی

محدودیت زمانی رای اشخاصی که به تازگی عمل بوتاکس، ژل و تزریق چربی انجام داده اند وجود دارد. این افراد پس از گذشت دو هفته بعد از اعمال مذکور می توانند از روش هایفو برای رفع غبغب استفاده کنند.

6- افزایش وزن

افرادی که افتادگی شدید پوست گردن و تجمع زیاد چربی در آن ناحیه را دارند و در واقع اضافه وزن خیلی زیاد دارند؛ از عمل هایفو خودداری کنند؛ زیرا روش مذکور افتادگی های خفیف پوست را برطرف می کند.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

نتایج هایفوتراپی غبغب چه موقع مشاهده می شود؟

مدت زمان مشاهده اولین نتایج هایفوتراپی غبغب پس از عمل، یک زمان مشخص و یکسان برای همه افراد نیست. برخی از افراد بلافاصله پس از هایفو نتیجه آن را در صورت خود مشاهده می کنند ولی برای بعضی دیگر تا مدت ها نتیجه ای ظاهر نمی شود.

به طور معمول نتیجه واقعی حذف غبغب با هایفو پس از ۲ یا ۳ ماه بعد مشاهده می شود. شخص بیمار اغلب در طی ماه اول پس از عمل هایفو حدود ۳۰ درصد و در ماه دوم ۱۰ تا ۲۰ درصد نتایج را در صورت خود می بیند.

در واقع نتیجه اصلی این روش که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد است؛ در ماه سوم دیده می شود. به این ترتیب می توان گفت که مراجعه برای جلسات بعدی هایفو غبغب سه ماه پس از بار آخر است.


مطالب پیشنهادی :

مزوتراپی و کاربرد های آن

پاکسازی پوست برای آقایان

روشهای پاکسازی پوست چرب