واکنش پوست به نور خورشید و مصرف AHA | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

واکنش پوست به نور خورشید و مصرف AHA چیست؟

در این مقاله سایت کلینیک زیبایی اصفهان قصد داریم با واکنش پوست به نور خورشید و مصرف AHA آشنا شویم. دقت کنید که تمام آلفا هیدروکسی اسیدها به دلیل ماهیت اسیدی خود، پوست را در برابر صدمات ناشی از نور خورشید آسیب‌پذیرتر می‌کنند. بعد از استفاده از یک محصول حاوی AHA ، پوست شما به مدت ۷ روز در برابر نور خورشید حساس‌تر خواهد بود. بنابراین ضروری است که هنگام استفاده از هر نوع آلفا هیدروکسی اسید از ضد آفتاب استفاده کنید.

انواع آ اچ آ در رفع صدمات آشکار و پنهان ناشی از اشعه فرابنفش خورشید مؤثر هستند. اما اگر در کنار استفاده از آن‌ها، روزانه، از ضد آفتاب استفاده نکنید ممکن است تأثیرات مثبت‌شان از بین رفته و علاوه بر آن به آسیب‌های بیش‌تری نیز دچار شوید.

در هر حال، بسیار منطقی‌تر و عاقلانه‌تر است که از محصولی استفاده کنید که به‌طور علمی برای لایه ‌برداری و جوانسازی پوست بدون آسیب‌زدن به آن طراحی شده باشد تا اینکه خودتان برای لایه‌برداری سراغ آلفا هیدروکسی اسیدهای خالص بروید.

واکنش پوست به نور خورشید و مصرف AHA | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

انتخاب صحیح محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید

همان‌طور که گفته شد، AHA ها اغلب برای مشکلات پوستی مانند خشکی پوست، پیری پوست، یا آکنه استفاده می‌شوند.

اطلاعات مربوط به غلظت، لزوماً روی برچسب همه محصولات آرایشی‌-بهداشتی حاوی آلفا هیدروکسی اسید درج نمی‌شود. برای ایمنی بیش‌تر، بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که غلظت ترکیبات فعال را ذکر کرده‌اند.

همچنین ممکن است بپرسید آیا می‌توان این دو اسید را باهم استفاده کرد؟ بله، ممکن است. اما با این کار در معرض خطرات ناشی از استعمال غلظت بالای هرکدام از آن‌ها قرار می‌گیرید. نکته کلیدی، ایجاد تحمل در پوست و خرید محصولات قابل اعتماد تولیدشده به‌دست متخصصین پوست است.

هم‌اکنون محصولاتی وجود دارند که حاوی هر دو اسید هستند. قبل از استفاده از اینگونه محصولات، به میزان حساسیت پوست خود توجه کنید. این محصولات می‌توانند برای پوست‌های مقاوم بسیار مؤثر باشند اما ممکن است باعث تحریک پوست‌های بسیار حساس شوند. در نتیجه، همیشه دستورالعمل‌های محصول را به‌دقت دنبال کنید.

تولیدکننده محصولات تخصصی و پزشک متخصص پوست، بهتر از هرکسی می‌دانند چه محصولی مناسب چه نیاز و چه نوع پوستی است. پس به جای پیروی از تجربه افراد دیگر، فقط به توصیه‌های متخصصان اعتماد کنید.

کلینیک زیبایی ژالان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی :

مزایای آلفاهیدروکسی اسیدها AHA برای پوست

موارد مصرف زینک-PCA در محصولات موضعی پوست

درمان آکنه و اختلالات پوستی با زینک و زینک-PCA