پیشگیری و درمان خال‌های قرمز | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

پیشگیری و درمان خال‌های قرمز

در این مطلب از سایت کلینیک ژالان، مرکز بهترین کلینیک زیبایی اصفهان پیشگیری و درمان خال‌های قرمز را مورد بررسی قرار می دهیم. مطمئناً برای هر کسی وجود خال قرمز بر روی پوست مناسب نبوده و افراد دوست ندارند که به آن مبتلا شوند. از این رو به دنبال راه حل‌هایی برای جلوگیری از ابتلا به آن می‌گردند. امیدواریم با رعایت این نکات از ایجاد خال‌های قرمز بر روی بدنتان جلوگیری کنید.

راه‌ های پیشگیری از بروز خال‌های قرمز

  • از قرار گیری مستقیم زیر نور خورشید بپرهیزید. چرا که اشعه‌های خورشید یکی از مؤثرترین عامل ایجاد این خال‌ها بر روی پوست هستند.
  • از تغییرات ناگهانی و پی در پی آب و هوا اجتناب کنید. بسیاری از افراد در طول روز در محیط‌های خیلی گرم و خیلی سرد قرار می‌گیرند و یا عده‌ای مدام از مناطق با رطوبت زیاد به مناطق گرم و خشک سفر می‌کنند. این تغییرات در دراز مدت سبب ابتلا فرد به خال‌های قرمز گوشتی می‌شود.
  • مواد شیمیایی یکی دیگر از دلایل ایجاد خال قرمز برجسته روی پوست نوزاد و بزرگسالان است. از این رو بهتر است از آن‌ها دوری کنید. به دلیل حساسیت بدن کودکان و نوزادان، ایجاد خال قرمز روی پوست نوزاد بر اثر مواد شیمیایی بسیار رایج است. برمید یکی از مواد شیمیایی است که باعث ایجاد خال‌های قرمز روی پوست می‌شود.
  • عدم استفاده از قرص‌های ضد بارداری

روش های درمان خال قرمز

اگر بنا به هر دلیل خال‌های قرمز بر روی قسمت‌های مختلف بدن شما ایجاد شد، نگران نباشید چرا که با روش‌های مختلفی می‌توان آن‌ها را از بین برد. با آنکه این خال‌ها بی ضرر بوده و نیازی برای برداشت آن‌ها نیست اما به دلیل ظاهر ناخوشایندی که دارند، بسیاری از افراد به برداشتن آن‌ها متمایل‌اند. انواع راه‌های درمان خال قرمز عبارت‌اند از:

روش‌های خانگی درمان خال قرمز

امروزه هیچ روش درمان خانگی و درمان گیاهی خال قرمز برای از بین بردن خال‌های قرمز وجود ندارد. بسیاری از افراد سعی دارند با کندن خال قرمز از آن خلاص شوند. توجه داشته باشید که این کار بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث ایجاد صدمات جدی به سلامت فرد شود.

علل و علائم ایجاد خال های قرمز | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

لیزر برای درمان خال قرمز

برداشتن خال قرمز با لیزر را می‌توان یکی از بهترین روش‌های درمان برای از بین بردن این ضایعات پوستی دانست. در این روش خال‌های قرمز وسط لیزر سوزانده شده و از بین می‌روند. توجه داشته باشید که برای از بین بردن خال‌های قرمز با لیزر، به یک تا سه جلسه درمانی نیاز دارید. لیز کردن درد آن‌چنانی نداشته و پس از انجام جلسات درمانی ممکن است کمی درد و کبودی در قسمت لیزر دیده شود که حدوداً به مدت ۱۰ روز پس از درمان از بین می‌روند.

الکتروتراپی برای درمان خال قرمز

الکتروتراپی یکی دیگر از روش‌های برداشت خال‌های قرمز است. در این روش با استفاده از الکتروتراپی از جریان الکتریکی برای سوزاندن این زائده پوستی استفاده می‌شود.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید
جراحی برای درمان خال قرمز

یکی از روش‌های دیگر برای برداشت خال قرمز را جراحی می‌دانند. پزشکان به ندرت از این روش برای برداشتن خال‌های قرمز استفاده می‌کنند. چرا که با روش‌های ساده‌تر به راحتی می‌توانند این ضایعات را از روی پوست دارند. استفاده از عمل جراحی برای برداشتن این نوع از خال‌ها، فقط زمانی میسر است که خال‌های قرمز بسیار بزرگ و در نقاطی باشند که نتوان با لیزر آن‌ها را برداشت.

به عنوان سخن آخر این‌گونه می‌توان بیان کرد که بیش از ۹۰ درصد خال‌های قرمز را می‌توان با استفاده از لیزر یا الکتروتراپی از بین برد. این روش‌ها بسیار کم درد بوده و در طول زمانی ۲ هفته پوست ترمیم می‌شود.

زمان مراجعه به پزشک

اگر شما هم از خود می‌پرسید که خال قرمز از چیست بایستی بدانید که عوامل نظیر افزایش سن، تغییرات آب و هوا، مشکلات کبد باعث ایجاد این ضایعات پوستی می‌شوند. همچنین شایان ذکر است که خال قرمز ارثی نیز شایع است. اگر شما هم به این ضایعات پوستی مبتلا شده باشید و به دنبال آن هستید که خال قرمز را چگونه از بین ببریم، بایستی بدانید که با استفاده از روش‌های مختلفی می‌توانید از دست این خال‌ها راحت شوید.

لیزر شایع‌ترین و بهترین روش برای از بین بردن خال‌های قرمز است. توجه داشته باشید که این خال‌ها خطرناک نبوده و ماندن یا از بین رفتن آن‌ها تأثیری بر سلامت فرد ندارد اما با این همه حال بسیاری از افراد به دلیل ظاهر بد این خال‌ها، دوست دارند آن‌ها را از بین ببرند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید می‌توانید با مراجعه به یک پزشک متخصص پوست به هدف خود برسید.


مطالب پیشنهادی :

اطلاعات دارویی سم بوتولینوم نوع A (بوتاکس)

روش های تشخیص و درمان کورک پوست

راه های درمانی خارش گوش