کاربرد ابزارهای پاکسازی پوست | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

بررسی کاربرد ابزارهای پاکسازی پوست

پاکسازی پوست یکی از مراحل مهم مراقبت از پوست است که باید به دقت آن را انجام دهید. در این مراقبت پوستی شما با استفاده از ابزارهای مختلف یا شوینده‌ها و غیره وارد لایه‌های مختلف پوست می‌شوید و از شر آلودگی‌ها، چربی اضافه و هر چیز مضری خلاص شوید. در این مطلب از سایت مرکز ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان کاربرد ابزارهای پاکسازی پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش‌های مختلفی برای پاکسازی پوست وجود دارد، مانند استفاده از انواع شوینده‌ها، لایه بردار‌ی پوست و غیره یا ماسک‌های خانگی و یا استفاده از دستگاه‌هایی مانند اسکین اسکرابر، اتوی صورت، میکرودرم و غیره.

دستگاه لیفت و جوانسازی صورت

یکی از راه‌های زیباسازی و بازسازی پوست، لیفت تراپی است. لیفتینگ با هدف جوانسازی پوست انجام می‌شود. دستگاه لیفت و جوانسازی صورت RF-star، دستگاه لیفتینگ صورت میوتو ایتالیا مدل DELFINO، دستگاه جوانسازی و لیفتینگ پوست مدل التراسونیک از بهترین برندهای دستگاه‌های لیفت صورت هستند. البته این دستگاه‌ها تنها یکی از راه‌های لیفت صورت است که در اختیار شماست.

برس پاک کننده صورت یا فیس براش

استفاده از فیس براش یا برس صورت یکی از روش‌های پاکسازی پوست است که می‌تواند تمیزی عمیق‌تری نسبت به شستن صورت با دست داشته باشد.

روش استفاده صحیح از براش پاک کننده صورت

توصیه می‌شود دو روز در هفته صورت خود را با فیس براش بشوئید. اگر پوست شما خشک است و یا در طی استفاده خشک شد، آن را به هفته‌ای یکبار کاهش دهید. همچنین در مدت استفاده از پاک‌کننده، از سایر روش‌های لایه‌برداری مانند اسکراب لایه‌بردار استفاده نکنید. بهترین زمان برای استفاده از فیس براش، شب است.

میکرودرم آبریژن یکی از ابزار پاکسازی پوست

میکرودرم آبریژن یک روش کم تهاجمی است که برای تجدید رنگ و بافت کلی پوست استفاده می‌شود. این دستگاه خانگی لایه‌برداری عمیق از پوست را انجام می‌دهد.

بخارشوی صورت (دستگاه بخور سرد و بخور گرم)

بخور دادن صورت با دستگاه بخور سرد، یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای کمک به آبرسانی پوست است. چرا که قطرات بخار سرد به راحتی و به صورت یکنواخت بر روی پوست می‌نشیند. سونای صورت دیگر ابزار پاکسازی پوست است که بیشتر در فصل زمستان استفاده می‌شود و باعث باز شدن منافذ پوست جهت پاکسازی و همچنین افزایش گردش خون و آبرسانی عمیق پوست می‌شود.

مراقبت های بعد از درمان صورت با RF | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان

ابزار ماساژ صورت یا فیس رولر

انواع مختلفی از غلطک‌های صورت سنگی یا Face Roller، در بازار وجود دارد. از یشم، رز کوارتز، آمیتیست، آبسیدین و فلز در ساخت ابزارهای ماساژ استفاده می‌شود. این غلطک‌ها و رولرها به خونرسانی بهتر به پوست کمک زیادی می‌کنند که به نوبه خود در کلاژن‌سازی بسیار موثر است.

غلطک یخ برای مراقبت از پوست صورت

غلطک یخ یک تکنیک جدید مراقبت پوستی است که کارایی زیادی دارد و پف صورت را از بین می‌برد، پوست را شفاف و درخشان می‌کند و ماهیچه‌های صورت را سفت می‌کند.

اتوی صورت

یکی دیگر از ابزار پاکسازی پوست اتو صورت است که به لایه‌برداری و پاکسازی پوست کمک می‌کند. این دستگاه چین و چروک‌ها، سیاهی و گودی نواحی اطراف چشم، پف چشم، آکنه و لک‌های پوستی را از بین می‌برد.

کلینیک زیبایی ژالان، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

اسکین اسکرابر

اسکین اسکرابر یکی از کاربردی‌ترین ابزار پاکسازی پوست است. این دستگاه برای پاکسازی عمقی پوست از آلودگی‌ها و چربی طراحی شده است. این دستگاه را با نام اتوی صورت نیز می‌شناسند.

قلم پاکسازی پوست

قلم پاکسازی پوست، نوعی دستگاه میکرونیدل خانگی است که در سر آن سوزن ظریفی قرار دارد و یکی از ابزار پاکسازی پوست به شمار می‌رود. کاربرد این دستگاه برای درمان افتادگی پوست، چین و چروک‌های ریز، جای جوش و آفتاب سوختگی است.

پاک کننده و شوینده های صورت

پاک‌کننده و شوینده‌های صورت از جمله محصولات بهداشتی بدن هستند که برای پاک کردن آرایش، سلول‌های مرده پوست، چربی، کثیفی و سایر آلاینده‌ها از روی پوست استفاده می‌شوند. این پاک‌کننده و شوینده‌ها انواع مختلفی دارند، شامل تونر، ژل شستشو، میسلار واتر، فوم شستشو و غیره.


مطالب پیشنهادی :

نکات مراقبتی قبل از درمان با ژل پروفایلو

نکات درمانی شپش و شوره سر

روشهای پیشگیری و درمان آکنه در بزرگسالان