کربوکسی تراپی برای لک صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

کربوکسی تراپی برای لک صورت موثر است؟

لکه‌های پوستی از شایع‌ترین عارضه‌های پوستی هستند و در میان تمام روش‌های درمانی پوست، کربوکسی تراپی برای لک صورت بیشترین تاثیر گذاری را دارد. همانطور که می‌دانید کربوکسی تراپی یکی از روش‌هایی است که برای جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و طی چند سال گذشته بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

این روش در گذشته کاربردهای درمانی داشت و به شکل امروزی از آن استفاده نمی‌شد. ماده‌ی اصلی مورد استفاده که در این روش به‌کار گرفته می‌شود گاز دی اکسید کربن است و توسط یک لوله باریک و یک سرنگ مخصوص به زیر پوست تزریق می‌شود و از این طریق به جوان‌سازی پوست کمک می‌کنند.

کربوکسی تراپی برای لک صورت چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم کربوکسی تراپی برای لک صورت به این گونه است که گاز دی اکسید کربن را توسط لوله‌هایی باریک و یا حتی به کمک سرنگ‌هایی مخصوص به زیر پوست تزریق می‌کنند. کربوکسی تراپی برای شکم، صورت، و زیر چشم استفاده شده و یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان عارضه‌های پوستی است.

برای اینکه نحوه کار کربوکسی تراپی برای لک صورت را بدانید در ادامه توضیح مختصری از فرآیند درمان به شما خواهیم داد.

همانطور که می‌دانید در خون انسان مقداری گاز دی اکسید کربن وجود دارد اما این گاز اثری منفی روی بدن نمی‌گذارد. با بالاتر رفتن میزان این گاز در بدن، بدن این گاز را دفع کرده و از طریق ریه‌ها و سپس سیستم تنفسی این گاز را از بدن خارج می‌کند. پس تزریق کردن گاز دی اکسید کربن خطرناک نیست. و اگر کنترل بدرستی صورت گرفته باشد کاملا برای بدن ایمن است. افرادی که دچار عارضه‌های پوستی شده‌اند و خواستار درمان لک‌های پوستی خود هستند از طریق کربوکسی تراپی به پوست خود جهت ترمیم کمک می‌کنند.

با توجه به بیمار میزان گاز مورد نیاز و سرعت تزریق مشخص شده و برای اینکه خروجی گاز کنترل شود از طریق قسمت الکترونیکی که در خروجی دستگاه قرار دارد میزان گاز خروجی سنجیده می‌شود تا گاز دی اکسید کربن به میزان لازم تزریق شود.

فواید کربوکسی تراپی برای لک صورت چیست؟

لک‌ها و عارضه‌های پوستی موضوع شایع و همه‌گیری محسوب می‌شود و دلایل بسیار زیادی برای به‌وجود آمدن این لک‌ها وجود دارند. همچنین این عارضه‌های پوستی در نواحی مختلفی از بدن ایجاد می‌شوند و خصوصا اگر این لک‌ها روی صورت شما باشند می‌توانند سبب نگرانی و کم شدن اعتماد به نفس شما شوند. اما نگران نباشید زیرا کربوکسی تراپی برای لک صورت همیشه بازخورد خوبی داشته و موفق است.

موارد زیر جزو متداول‌ترین دلایل لک‌های پوستی هستند و معمولا همیشه توسط کربوکسی تراپی درمان خواهند شد پس جای نگرانی نیست:
 1. سوختگی
 2. اگزما
 3. آفتاب سوختگی
 4. درماتیت تماسی
 5. تینه آ ورسیکالر
 6. جوش‌های پوستی
 7. رادیوتراپی
 8. بارداری
 9. روزاسه
 10. خونریزی پوستی
 11. کاندیدیازیس
 12. خال‌های همانژیومی

کربوکسی تراپی برای لک صورت | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

کربوکسی تراپی برای لک صورت فواید زیادی نیز دارد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. در مقایسه کربوکسی تراپی با دیگر روش‌های درمانی اولین موضوع امنیت بالا حین اجرای عمل تراپی است و دقت دستگاه‌ها به قدری زیاد است که مشکلی جدی برای بیمار ایجاد نکند.

همچنین زمانی که تراپی با موفقیت انجام شده باشد پوست دوباره حالت ارتجاعی خود را پیدا کرده و جوا‌ن‌تر می‌شود. کربوکسی تراپی برای لک صورت از این جهت بسیار موثر است که می‌تواند حتی خطوط ریز و چروک‌های صورت را به طور کامل درمان کند و کلاژن سازی پوست را افزایش دهد.

لک‌های ایجاد شده روی پوست صورت شما به مرور طی چند جلسه کربوکسی تراپی درمان شده و از بین می‌رود و جای نگرانی نیست این نکته نیز حائز اهمیت است که آلودگی‌های زیر پوستی شما نیز با کربوکسی تراپی کاهش یافته و از بین می‌رود.

یکی دیگر از مزایای کربوکسی تراپی برای شما این است که در حین عمل تراپی دردی را حس نکرده و در زمان کوتاهی عمل تراپی صورت می‌پذیرد. همچنین گردش خون شما به واسطه کربوکسی تراپی بهبود یافته و پوست شما به مرور روشن‌تر می‌شود.

کربوکسی تراپی برای چه افرادی مناسب نیست؟

پیش‌تر توضیح دادیم که کربوکسی تراپی به پوست شما کمک‌های زیادی می‌کند ولی این به این معنا نیست که همه باید از این روش استفاده کنند.

افرادی خاصی نباید از این روش برای درمان پوست خود استفاده کنند زیرا خطراتی جدی ممکن است آن‌ها را تهدید کنند. این گروه‌ها به شرح زیر هستند:

 1. افرادی که صرع دارند.
 2. افرادی که گلوکوم یا آب سیاه دارند.
 3. افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند.
 4. افرادی که مشکلات خونی دارند. مانند: بیماران هموفیلی.
 5. بانوانی که باردار هستند یا در دوران شیردهی هستند.
 6. افرادی که در حال دیالیز هستند.
 7. افرادی که نارسایی کلیوی دارند.
 8. افرادی که زخم‌های تازه دارند یا اخیرا جراحی داشته‌اند.
 9. افرادی که دچار سرطان هستند و دوره‌های شیمی درمانی خود را می‌گذرانند.
 10. افرادی که بیماری مغزی دارند.

باید توجه داشته باشید که افراد بالا به هیچ‌وجه نباید به سراغ کربوکسی تراپی بروند و حتما پیش از تراپی از پزشک خود مشورت بگیرند.

همچنین اگر برای شما این پرسش ایجاد شده است که به چند جلسه کربوکسی تراپی برای لک صورت احتیاج دارید. بایستی بگوییم که تعداد جلسات دقیقی برای پاسخ وجود ندارد. تعداد جلسات کاملا بستگی به نوع ضایعه پوستی و شرایط مراجعه کننده دارد. 

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

مراقبت های قبل و بعد از کربوکسی تراپی دور چشم

چگونگی عملکرد کربوکسی تراپی

آشنایی با کربوکسی تراپی دور چشم

عوارض کربوکسی تراپی شکم

مزایا و عوارض کربوکسی تراپی مو

پیام بگذارید