مراقبت بعد از انجام میکروبلیدینگ

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

بعد از انجام عمل زیبایی میکروبلیدینگ و گرفتن بهترین نتیجه از این کار بهتر است اطلاعاتی از بایدها و نبایدهای بعد از آن بدانید ، برای به دست آوردن اطلاعات و نکات بسیار مهم در مورد موارد مراقبتی بعد از میکروبلیدینگ با ما همراه باشید : 

۱. دستورالعمل‌ مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ را دریافت و اجرا کنید.

با توجه به نوع پوست و واکشنی که پوست شما به این فرایند دارد، دستورالعل خاصی از طرف کلینیک زیبایی یا متخصص مربوطه دریافت می‌کنید. این مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ بسیار اهمیت دارد و نحوه ترمیم ابرو و نتیجه نهایی آن را مشخص می‌کند.

برخی افراد باید ابروهای خود را خشک نگه دارند ولی به بعضی دیگر توصیه می‌شود که از پمادهای ترمیمی اسفاده کنند. هر دستورالعمل و توصیه‌ای که دریافت می‌کنید، دقیقا اجرا کنید.

۲. از مواد آرایشی و محصولات پوستی استفاده نکنید.

اگر عادت داشته‌اید که هر روز ابروهای خود را با محصولات آرایشی، مرتب کنید، این مرحله برایتان سخت است. بعد از میکروبلیدینگ حداقل به مدت ۱۰ روز به ابروهای خود دست نزنید. ممکن است تغییر رنگ، پوسته پوسته شدن و خراش‌هایی روی ابرو ببینید ولی باید اجازه دهید تا روند ترمیم به طور طبیعی طی شود.

اگر ابروهای شما در طی مراحل ترمیم، بی عیب و نقص نیستند، نگران نباشید و فقط دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. این مشکلات بعد از ترمیم ابرو معمولا از بین می‌روند.

دستورالعمل مراقبتی بعد از انجام میکروبلیدینگ
دستورالعمل مراقبتی بعد از انجام میکروبلیدینگ

۳. موقع طی شدن روند ترمیم، عرق نکنید، شنا نکنید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

همه‌ی این موارد می‌توانند بر رنگ و نتیجه نهایی میکروبلیدینگ تاثیر بگذارند. باید تلاش کنید تا جایی که ممکن است پیگمنت‌ها زیر پوست تثبیت شوند. بنابراین باید زمان میکروبلیدینگ را هوشمندانه انتخاب کنید تا بتوانید این نکته‌های مراقبت بعد از آن را رعایت کنید.

مثلا قبل از مسابقه بزرگی که قرار است شرکت کنید یا قبلا از تعطیلات به مقصدهای استوایی، این کار را انجام ندهید.

۴. جلسات ترمیمی توصیه شده را پشت گوش نیاندازید.

متخصص میکروبلیدینگ به شما خواهد گفت که یک جلسه برای داشتن ابروی کامل و بی‌نقص، کافی نیست. میکروبلیدینگ معمولا یک پروسه‌ی دو قسمتی است. بعد از اینکه آسیب‌های ناشی از جلسه اول ترمیم شد، برای ترمیم آن باید جلسه دوم را دنبال کنید.

در این جلسه معمولا متخصص میکروبلیدینگ بررسی می‌کند که پوست شما چقدر از پیگمنت‌ها را جذب کرده است و چه واکنشی در برابر این فرایند نشان داده است. در این جلسه می‌توانید هر ایرادی که به نظرتان در ابرو وجود دارد رفع کنید، رنگ ابرو را تیره‌تر کنید، شکل ابرو را کمی تغییر دهید و مواردی از این دست.


کلینیک زیبایی اصفهان


سئو سایت شرکت مهندسی کلینیک 24