طب سوزنی اصفهان آشنایی با سوزن طب سوزنی

سوزن طب سوزنی

سوزن طب سوزنی با کیفیت عالی – پایه ای برای درمان طب سوزنی تقریبا بدون درد می باشد .  طب سوزنی به عنوان نوعی از درمان پزشکی بیش از 2000 سال پیش در چین پدیدار شد و تا به امروز بخشی جدایی ناپذیر از طب سنتی چینی (TCM) بوده است. طب سوزنی نیز مدتها پیش به پزشکی غربی رسیده و در کنار داروهای معمولی به عنوان یک روش درمانی جایگزین شناخته شده ، خود را در اروپا مستقر کرده است.

سوزنهای طب سوزنی برای تحریک بافت و نقاط تحریک به پوست وارد می شوند. اکثر نقاط طب سوزنی نقاطی که به آنها گفته می شود “نقاط طب سوزنی Ashi” یا نقاط ماشه ای می تواند بسیار دردناک باشد. نقاط طب سوزنی در طب سوزنی از طریق تکنیک های مختلف سوراخ گذاری تحریک می شوند تا چی (یا “چی”) ، نیروی حیات بدن ، به تعادل برسد.

امروزه طب سوزنی نقش مهمی در بین پزشکان و متخصصان داروهای جایگزین در معالجه بیماری ها یا درد دارد. اینگونه است که طب سوزنی خود را در درمان میگرن ، کمردرد ، درد زانو و آرتروز مؤثر نشان داده است. هم اکنون هزینه های درمان در مورد برخی بیماری ها توسط سازمان های بیمه خدمات درمانی تأمین می شود.

انواع  سوزن های طب سوزنی 

در کنار سوزنهای طب سوزنی سنتی برای طب سوزنی بدن با انواع مختلف دستگیره ، سوزنهایی را برای طب سوزنی گوش ، طب سوزنی دست و طب سوزنی صورت نیز در اختیار شما قرار می دهیم. سوزنها دارای قطر بین 0.12 تا 0.35 میلی متر و طول سوزن 7 تا 100 میلی متر است. طول حتی برای سوزنهای دائمی کوتاه تر است.

تقریباً تمام سوزنها هم با روکش سیلیکون و هم بدون پوشش وجود دارد. این پوشش از سوراخ شدن ملایم تر و قابلیت بهبود در سرعت بالا برخوردار است. این پوشش همچنین بسیار نازک است و به طور طبیعی کلیه نیازهای پزشکی را برآورده می کند.

 تمام سوزنهای طب سوزنی به صورت استریل در بسته های جداگانه  10 سوزن بسته بندی می شوند.

انواع دسته سوزنهای طب سوزنی

انواع دستگیره در زیر موجود است:

  • دستگیره پلاستیکی
  • دسته مارپیچ مس
  • دسته مارپیچ فلزی
  • دسته لوله های فلزی
  • روکش طلا و نقره ای با دستگیره های مارپیچی
  • سوزن دائمی
  • سوزن های طب سوزنی دست

نوع دسته استفاده شده بستگی به ترجیحات شخصی پزشک طب سوزنی و فرم درمان برنامه ریزی شده دارد.


بیشتر مطالعه کنید :

تاثیر طب سوزنی بر درمان چاقی.

تحقیقات علمی و طول سوزن در طب سوزنی به چه صورت است؟