طب سوزنی اصفهان نحوه اثربخشی روش طب سوزنی

طب سوزنی چگونه کار می کند؟

روش طب سوزنی نوعی از درمان است که شامل قرار دادن سوزن های خیلی نازک از طریق پوست فرد در نقاط خاص بدن ، تا اعماق مختلف است.

تحقیقات نشان می دهد که می تواند به تسکین درد کمک کند ، و برای طیف گسترده ای از شکایات دیگر استفاده می شود.

با این حال ، براساس اعلام مرکز ملی سلامت تکمیل و یکپارچه (NCCIH) ، شواهدی محدود برای اثربخشی آن در مناطقی غیر از درد وجود دارد.

چگونگی عملکرد طب سوزنی به طور علمی نامشخص است. برخی ادعا می کنند که این کار با متعادل کردن انرژی حیاتی انجام می شود ، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این اثر عصبی دارد.

طب سوزنی اصفهان کاربردهای درمانی طب سوزنی

نحوه درمان روش طب سوزنی چگونه است ؟ 

طب سنتی چینی توضیح می دهد که سلامتی نتیجه توازن هماهنگ افراطی مکمل “یین” و “یانگ” نیروی حیاتی است که به “چی” معروف است و “چی” تلفظ می شود. گفته می شود بیماری نتیجه عدم تعادل نیروها است.

گفته می شود که چی در بدن انسان از بین نصف النهارها یا مسیرها عبور می کند. این عناصر و جریانهای انرژی از طریق 350 نقطه طب سوزنی در بدن قابل دسترسی هستند.

گفته می شود که وارد کردن سوزن ها در این نقاط با ترکیبات مناسب باعث می شود جریان انرژی به تعادل مناسب بازگردد.

هیچ اثبات علمی مبنی بر وجود نقاط طب سوزنی وجود ندارد و اثبات این که آنها این کار را انجام می دهند یا نمی دهند دشوار است ، اما مطالعات بیشمار حاکی از آن است که طب سوزنی برای برخی شرایط کار می کند.

برخی از متخصصان برای توضیح طب سوزنی از علوم عصبی استفاده کرده اند. نقاط طب سوزنی مکانهایی هستند که اعصاب ، عضلات و بافت همبند تحریک می شوند. این تحریک جریان خون را افزایش می دهد و در عین حال فعالیت مسکن های طبیعی بدن را نیز تحریک می کند.

به دلیل ماهیت تهاجمی طب سوزنی ، می توان تحقیقات را با استفاده از کنترل های علمی مناسب انجام داد. در یک مطالعه بالینی ، یک گروه کنترل باید تحت درمان با سرم یا دارونما قرار بگیرند تا نتایج با نتایج طب سوزنی واقعی مقایسه شود.

برخی مطالعات نتیجه گرفته اند که طب سوزنی مزایای مشابهی را به عنوان دارونما به بیمار پیشنهاد می کند ، اما برخی دیگر نشان داده اند که برخی مزایای واقعی وجود دارد.


افسردگی خود را با طب سوزنی درمان کنید !