ماسک ال ای دی

ماسک LED دارای نورهای قرمز، آبی و زرد است که دارای خواص متفاوتی هستند. پوست انسان به طور پیوسته نیازمند مراقبت و ترمیم است. یکی از روش‌های درمان و ترمیم پوست روش نور درمانی است.

خواص طول موج های ماسک LED 

نور قرمز (۶۳۰nm)

از این طیف نور برای تحریک و ساخت کلاژن استفاده می شود. کلاژن پروتئینی با اهمیت جهت ترمیم بافت های پوست است. نور درمانی از طریق طول موج قرمز برای جوانسازی پوست، کاهش چین و چروک، استحکام بافت پوستی، محو کک و مک و لکه های پوستی، التیام پوستی و آسیب های آفتابی و کوچک کردن منافذ صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نور آبی (۴۱۵ nm)

نور آبی تاثیرات ضد آکنه ی خود را از طریق اثرگذاری بر پروپیونیوم باکتریوم آکنه اعمال می‌کند. باکتری‌های موجود در آکنه به طور طبیعی دارای پورفیرین‌هایی است که عمده ی آن ها را کوپروپورفیرین و پروتوپورفیرین ۹ تشکیل می‌دهد. نور درمانی سبب از بین بردن پورفرین‌ها می‌شود. ماسک‌های نور درمانی حاوی نور آبی برای آرامش نیز موثر است. به علاوه LED آبی دارای اثرات ضدالتهابی نیز می‌باشد که به نظر می‌رسد که این در نتیجه‌ی اثرات تغییر در تولید سیتوکین‌ها است.

مادون قرمز(۸۳۰ nm)

به عنوان انرژی مادون قرمز مونوکروماتیک شناخته می‌شود. این نور اعمال خود را با اثرگذاری بر سیستم گردش خون از طریق افزایش تولید آنزیم گوانیلات سیکلاز و نیتریک اکساید انجام می‌دهد که به نوبه‌ی خود باعث اتساع عروق خونی و افزایش تولید فاکتورهای رشد، رگ سازی و درنتیجه تسریع بهبود زخم می‌گردد.

نور زرد (۵۹۰ nm)

نور زرد بهترین درمان جهت رفع قرمزی پوست می‌باشد. جریان اکسیژن را به سلول های پوست افزایش داده، انرژی دوباره به سلول های پوست می‌بخشد و باعث بهبود بافت و چین و چروک های پوست می‌شود.

روش استفاده از ماسک LED 

ماسک LED بعد از درمان های مختلف از جمله لیزر، میکرونیدل تراپی یا ماساژ پوست در کلینک ها ۱ یا ۲ بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه مورد استفاده قرار گیرد. در موارد پوست نرمال ۱ بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه مورد استفاده قرار گیرد.

کلینیک زیبایی ژالان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و شماره های تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.