درمان های پزشکی برای رفع کک و مک

درمان کک و مک با لیزر

لیزر از نور متمرکز برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌کند.

از بین بردن کَک و مَک با لیزر بی‌ خطر است و به‌ ندرت باعث ایجاد جای زخم می‌شود.

با این حال، ممکن است سایر عوارض جانبی مانند خارش، تورم، قرمزی و تغییر رنگ پوست را تجربه کنید.

اگر سابقه‌ی تبخال دهانی دارید، ممکن است قبل از لیزر نیاز به مصرف داروهای ضدویروس داشته باشید. چون لیزر می‌تواند ایجاد تبخال در اطراف دهان را تحریک کند.

همچنین احتمال دارد قبل از شروع لیزر پزشک برایتان دارو یا کرم تجویز کند یا از شما بخواهد از مصرف بعضی از داروها یا محصولات خودداری کنید. در مورد هر دارو یا کرمی که استفاده می‌کنید با پزشک صحبت کنید.

پس از لیزردرمانی حدود دو هفته طول می‌کشد که پوست بهبود پیدا کند. معمولا برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب به چند جلسه لیزر نیاز دارید.

 از بین بردن کک و مک با کرایوسرجری

کرایوسرجری از سرمای شدید به‌شکل نیتروژن مایع برای انجماد و از بین بردن سلول‌های غیرطبیعی پوست استفاده می‌کند.

به‌طور کلی، کرایوسرجری بی‌خطر است و نیازی به بیهوشی ندارد.

عوارض جانبی احتمالی این روش عبارتند از: هیپوپیگمانتاسیون (از بین رفتن رنگدانه‌ی پوست)، خونریزی و تاول.

کرایوسرجری به‌ندرت باعث ایجاد جای زخم می‌شود.

درمان های پزشکی برای رفع کک و مک | کلینیک زیبایی ژالان اصفهان

 درمان های پزشکی برای رفع کک و مک

کرم محوکننده‌ی موضعی

راه‌کار دیگری که برای از بین بردن کک و مک توصیه می‌شود، استفاده از کرم محوکننده است که به آن کرم روشن‌کننده هم می‌گویند. بسیاری از این کرم‌ها حاوی هیدروکینون هستند، ماده‌ای که تصور می‌شود تولید ملانین را سرکوب می‌کند و باعث روشن شدن نواحی تیره‌ی پوست می‌شود.

از عوارض کرم هیدروکینون موضعی می‌توان به التهاب، خشکی، سوزش، تاول و تغییر رنگ پوست اشاره کرد.

در سال ۱۹۸۲، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از محصولات حاوی حداکثر ۲ درصد هیدروکینون را ایمن و مؤثر اعلام کرد. در سال ۲۰۰۶، شواهد جدید نشان داد که هیدروکینون می‌تواند در موش باعث سرطان شود.

کرم موضعی رتینوئید

رتینوئید یکی از مشتقات ویتامین A است که برای بهبود آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید و کم‌رنگ کردن کک و مک استفاده می‌شود. رتینوئید ممکن است باعث قرمزی، خشکی و تحریک پوست شود.

لایه‌برداری شیمیایی

در لایه‌برداری شیمیایی از یک محلول شیمیایی برای از بین بردن نواحی آسیب‌دیده‌ی پوست استفاده می‌شود تا پس از آن پوست جدید ساخته شود.

برای از بین بردن کک و مک، از ترکیبات حاوی گلیکولیک اسید یا تری کلرواستیک اسید استفاده می‌شود. لایه‌برداری شیمیایی ممکن است به‌طور موقت باعث پوسته‌ریزی، قرمزی، تحریک و تورم پوست شود.

پس از لایه‌برداری متوسط دو هفته طول می‌کشد که پوست بهبود پیدا کند. شما باید هر روز از پماد موضعی و تا دو هفته طبق تجویز پزشک از داروی ضدویروس استفاده کنید. همچنین تا زمانی که پوست بهبود نیافته است، در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

 

به منظور دریافت نوبت از کلینیک زیبایی ژالان اصفهان ، اینجا کلیک کنید.

پیام بگذارید