تاثیر بوتاکس بر زیبایی

امروزه استفاده از روش های زیبایی مانند بوتاکس و تزریق ژل لب به یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی تبدیل شده است این روش که در کشورهای اروپایی ابداع شد کم کم به علت تاثیر زیادی که داشت در بین جوامع دیگر هم گسترش یافت. اگر شما هم قصد دارید از این تکنیک های زیبایی استفاده کنید این مطلب را دنبال کنید.

بوتاکس چیست؟

ابتدا بهتر است یک تعریف دقیق برای بوتاکس ارائه دهیم تا کسانی که قصد استفاده از آن را دارند با آگاهی بیشتری در این مسیر وارد شوند. در واقع یک شکل تغییر یافته از سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. نکته ای که درباره این روش بسیار قابل توجه است این است که باکتری که در ساخت این ماده استفاده می شود در حالت عادی می تواند باعث مسمومیت غذایی شود اما با تغییراتی که بر روی ساختمان این باکتری انجام می شود ماده ای به نام بوتاکس ایجاد می شود که نه تنها مضر نیست بلکه خواص دارویی زیادی هم دارد.

به طور کلی این تزریق از ماده ای تهیه می شود که ترکیبات فلج کننده هستند این ترکیبات فلج کننده با فلج کردن عظلات موجود در دور چشم و یا پیشانی اسپاسم آن قسمت را رفع می کنند و از انقباض عضلات آن ها جلوگیری می کنند. به همین دلیل است که این ماده باعث کاهش و حتی از بین بردن چین و چروک ها می شود. این روزها این روش به یکی از پیشرفته ترین و پرکاربردترین روش های زیبایی تبدیل شده است که در کشورهای اروپایی و همین طور در کشور ما انجام می شود.

 

بیشترین کاربردهای بوتاکس

این ماده کاربردهای متنوع زیادی دارد که در اینجا به چند نمونه از این کاربردها اشاره می کنیم:

– بالا بردن ابروها

– بالا بردن گوشه لب ها

– از بین بردن چین و چروک های حرکتی و ثابت نگه داشتن روند رو به افزایش این چین و چروک ها در قسمت هایی مانند پیشانی، دور چشم ها، خط اخم و دور لب

– بالا بردن نوک بینی

– کاهش مشخص شدن لثه در هنگام خندیدن

– از بین بردن و کاهش خطوط عرضی در گردن

– کاهش و حتی از بین بردن خطوط عمودی در گردن که معمولا در یک سوم فوقانی گردن انجام می شود.

– کاهش چین های موجود در چانه

– کاهش عرق کردن زیر بغل

روش تزریق ژل

یکی دیگر از روش های زیبایی تزریق ژل برای قسمت هایی مانند لب، پیشانی، ابروها و سایر مناطق است. ژل ها ترکیبات پرکننده ای هستند که در شیارهای صورت قرار می گیرند و باعث کاهش چین و چروک می شوند. ژل ها معمولا برای از بین بردن خط خنده، کاهش گودی زیر چشم ها، رفع لاغری در برخی قسمت های بدن، افزایش حجم دهی به لب، زاویه دار کردن و پر کردن گونه و پر کردن سینه استفاده می شوند. به طور کلی ترکیبات پر کننده یا همان ژل ها به دو دسته موقت و دائم تقسیم می شوند. ژل ها با از بین بردن چروک های عمیق و گودی های مختلف در قسمت هایی از بدن باعث برجسته شدن این نواحی می شوند و شکل طبیعی به آن ها می دهند. اثر ژل ها معمولا بین 6 ماه تا 6 سال است.

 

تاثیر بوتاکس بر زیبایی

مسلما دلیل اصلی استفاده از این تزریق ها تاثیری است که بر روی زیبایی افراد می گذارند. این روش با تاثیر به سزایی که بر روی چروک ها و خطوط موجود در صورت و سایر نواحی بدن شما می گذارد باعث افزایش زیبایی و جوان سازی شما می شود و اعتماد به نفس شما را زیاد می کند.


کلینیک زیبایی ژالان

آدرس:

خانه اصفهان ،خیابان گلخانه،نرسیده به چهار راه نیرو  هوایی،از سمت ۵ طبقه،  پلاک ۲۸

شماره تماس:

۰۳۱-۳۴۳۴۳۹۳۷

۰۹۱۳۴۸۲۷۰۴۲

 مدیریت ژالان:

۰۳۱-۳۴۳۴۴۵۱۹