باید ها و نباید های درمان مزونیدلینگ

بعد از روش مزونیدلینگ چه کاری باید انجام داد؟

زمانی که یکبار مزونیدلینگ را انجام دادید ، موارد زیر را باید دنبال کنید:

  • خود را در معرض نور آفتاب قرار ندهید بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ ، به دلیل سمومی که ممکن است در لوسیون وجود داشته باشد، از قرار گرفتن در آفتاب خودداری کنید و از ضد آفتاب استفاده نکنید.
  • پس از عمل ، کانال های پوست به طور کامل باز هستند و هرگونه مواد سمی موجود در مواد موضعی ممکن است برای شما مضر باشد. از محصولات پوست که دارای مواد فعال هستند، استفاده نکنید این مواد معمولا شامل چیزهایی مانند آلفا هیدروکسیل اسیدها ، رتینول و دیگر عوامل مشابه است. پوست به شدت حساس خواهد بود و این محصولات فقط باعث تحریک بیشتر پوست خواهند شد.
  • از کلاژن های محرک پپتید ها استفاده کنید همانطور که میکرونیدلینگ برای تحریک تولید کلاژن به کار می رود ، پوست برای بازیابی بهینه، به کلاژن بیشتری از مقدار طبیعی، نیاز دارد. پپتیدهای تحریک کننده کلاژن به این فرآیند کمک می کنند و  بیشتر به تحریک تولید کلاژن کمک می کنند.
  • بعد از درمان از آرایش کردن اجتناب کنید لازم است که بگذارید 24 ساعت بعد از عمل ، پوست، نفس بکشد و بهبود پیدا کند. کانال های پوستی باز هستند و استفاده از یک برس آرایش می تواند به درون منافذ نفوذ کند ، به خصوص اگر بسیار نازک باشد که باعث تحریک بیشتر می شود.
  • استفاده از یک برس آرایشی که قبلا از آن استفاده شده است، می تواند باعث آلودگی پوست و در نتیجه منجر به عفونت شود. 24 تا 48 ساعت قبل از آرایش صورت، صبر کنید تا پوست به بهبودی لازم برسد.

بیشتر مطالعه کنید : میکرونیدلینگ (معایب و عوارض)

  • از یک ماسک صورت خنک کننده استفاده کنید پس از انجام میکرونیدلینگ ، ممکن است کمی التهاب یا قرمزی پوست را تجربه کنید. استفاده از ماسک خنک کننده باعث کاهش التهاب یا قرمزی پوست می شود و به شما آرامش بیشتری می بخشد.
  • استفاده از یک سرم آنتی اکسیدان سرم های آنتی اکسیدان خواصی دارند که به ترمیم پوست کمک می کنند. سرم به تسکین پوست کمک می کند و باعث کاهش تحریک و سوزش پوست می شود.
  • جلوگیری از تعریق در نتیجه عرق کردن، منافذ پوست باز می شوند و باکتری هایی که بر روی پوست شما هستند ممکن است وارد منافذ پوستی شوند. این حالت می تواند منجر به بروز یک واکنش یا عفونت شود. نوشیدن آب بسیار مهم است که قبل و بعد از انجام این روش، آب بنوشید و پوست خود را هیدراته نگه دارید زیرا به التیام و جوان سازی سریع تر پوست کمک می کند.

آشنایی با عملکرد مزونیدلینگ در کلینیک زیبایی ژالان