بهترین کلینیک زیبایی اصفهان تزریق ژل

چند نوع تزریق فیلر وجود دارد؟

به طور خلاصه ، تزریق ژل را می توان به عنوان تزریق فیلر موقت، نیمه دائمی و دائمی طبقه بندی کرد. بحث ما در اینجا اسید هیالورونیک (HA) است که یک تزریق ژل موقت با طول عمری بین ۹-۱۲ ماه است.

اسید هیالورونیک ، از پلی ساکارید گلیکوسامینوگلیکان ساخته شده است و نه تنها به طور طبیعی در بدن در قالب ماتریس خارج سلولی فراگیر یافت می شود – همچنین، از لحاظ شیمیایی در تمام گونه ها یکسان است و بنابراین درتولید آنتی بادی بسیار کم است، یعنی، کمتر احتمال داردباعث واکنش های ایمنی بد شود . 

همچنین نوع دیگری از تزریق فیلر وجود دارند که مبتنی بر اسید هیالورونیک نیستند ،ماننداسید poly-L لاکتیک، کلسیم هیدروکسیاپاتیت و پلی کاپرولاکتون.

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان انواع تزریق ژل

آنها اساساً با داشتن یک اثر حجمی اولیه به همراه یک مزیت دیگر یعنی تحریک سنتز کلاژن کار می کنند . این به افزایش حجم آنها در میان مدت کمک می کند، بنابراین ممکن است رسیدن به نتیجه کامل زمان بر باشد . با این وجود، آنها ممکن است لزوماً طولانی تر از نوع فعلی یعنی تزریق ژل اسید هیالورونیک نباشند.

تزریق فیلر های نیمه دائمی ، ماندگاری طولانی دارند. مثال آن شامل ژل پلی آکریل آمید (یعنی پلاستیک) و سیلیکون مایع است که طولانی ترین زمان ماندگاری را در ژل های تزریقی دارند .

این می تواند برای سال های طولانی ادامه یابد.با این حال، طولانی تر شدن زمان ماندگاری فیلر تزریقی، به احتمال زیاد می تواند عوارضی مانند توده ها و زخم ها را در بر داشته باشد.


بیشتر بخوانید : 

کاربردهای درمانی زیبایی تزریق فیلر یا ژل را بشناسید !