کلینیک زیبایی اصفهان چه اتفاقی بعد از میکروپیگمنتیشن می‌افتد ؟

پس از میکروپیگمنتیشن چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در میکروپیگمنتیشن ، نوعی رنگدانه معدنی هیپوآلرژیک (بدون حساسیت) را به کمک یک سوزن کوچک و نازک وارد لایه دوم پوست کرده و به آرامی لب‌ها، چشم‌ها یا ابرو‌ها را برجسته و بهبود می‌بخشند. پزشک برای پیشگیری از گسترش میکروب و آلودگی، در طول مراحل دستکش به دست خواهد کرد.

روش میکروپیگمنتیشن با تاتو فرق دارد. در این روش، از رنگدانه متفاوتی نسبت به جوهر تاتو استفاده می‌شود و همچنین کمتر تهاجمی است. میکروپیگمنتیشن تقریبا بیست دقیقه تا نیم ساعت طول می‌کشد و به طور معمول در مطب پزشک انجام خواهد شد. شما می‌توانید در همان روز به خانه برگردید. اگرچه، میکروپیگمنتیشن معمولا دردناک نیست، اما ممکن است پزشک، منطقه تحت درمان را بی حس کند.

پس از درمان، بیماران به طور معمول در ناحیه تحت درمان کمی احساس تورم خواهند داشت. پزشک، برای کاهش تورم، دستورالعمل‌هایی در رابطه با استفاده از یخ و همچنین نوعی پماد به شما خواهد داد. افرادی که میکروپیگمنتیشن چشم انجام داده اند، ممکن است دچار ریزش اشک شوند که این امر عادی است.

همچنین، با استفاده از مواد ضد عفونی باید ناحیه تحت درمان را تمیز کنید. بهتر است از نور خورشید و همچنین محصولاتی خاص مانند آب اکسیژنه اجتناب کنید. زیرا می‌توانند تاثیری منفی بر روی میکروپیگمنتیشن داشته باشند.

نکته:

  • پس از میکروپیگمنتیشن لب، در ابتدا ممکن است رنگ مورد استفاده تیره باشد، اما در عرض چند هفته به تدریج محو خواهد شد.
  • اگر پس از میکروپیگمنتیشن لب، دچار تب، بثورات، سوزش یا تورم بیش از حد شدید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

چه کسانی بهتر است میکروپیگمنتیشن را انجام دهند؟

  • مردان و زنانی که تمایل به بهبود ظاهر خط پیشانی، ابرو و لب خود دارند.
  • افرادی که به لوازم آرایشی حساسیت دارند.
  • افرادی که دارای محدودیت‌های فیزیکی هستند، مانند افراد مبتلا به آرتروز شدید.
  • افرادی که از عینک یا لنز استفاده کرده و داری چشم‌هایی حساس هستند.

علاوه بر این، از این روش برای اهداف پزشکی نیز استفاده می‌شود. مانند درمان زخم، بهبود و درمان افراد لب شکری و بهبود هاله سینه.

در پایان، به یاد داشته باشید که برای این کار بهتر است به یک متخصص با تجربه و ماهر مراجعه کنید. برخی افراد ممکن است برای دستیابی به نتیجه مطلوب، نیاز به چند بار درمان داشته باشند.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه مراقبت های لازم است؟

پیام بگذارید