میکرودرم ابریژن در چه مواردی کاربرد دارد ؟

کاربردهای میکرودرم ابریژن

موضوعی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد کاربرد میکرودرم ابریژن و نحوه عملکرد آن در بهبود زیبایی می باشد ، برای بیشتر دانستن از میکرودرم ابریژن با کلینیک زیبایی ژالان همراه باشید :

 از کاربرد میکرودرم ابریژن می توان موارد زیر را نام برد که عبارتند از  :

  • جوان سازی و شادابی پوست

بهترین و پرکاربردترین عملکرد میکرودرم در جوان سازی و شادابی پوست است. تولد دوباره سلول‌های پوست موجب ایجاد درخشندگی و جوانی پوست خواهد شد.

  • روشن‌تر شدن پوست

این خاصیت بیشتر در پوست‌های روشن دیده می‌شود به‌طوری‌که بعد از میکرودرم پوست صورت چند درجه روشن‌تر می‌شود.

  • رفع جای جوش

استفاده از میکرودرم برای رفع جای جوش که به‌صورت حفره درآمده یا از آن‌ها لکی باقی‌مانده است بسیار پرفایده است. استفاده از میکرودرم می‌تواند همچنین تغییر رنگ ناحیه ذکرشده را پوشش داده و پوست را هموار نماید.

  • لک‌های پیری و کک‌ومک حاصل از آفتاب

میکرودرم به‌راحتی می‌تواند لک‌های حاصل از پیری و کک‌ومک‌هایی که در اثر مواجهه طولانی‌مدت با آفتاب به وجود آمده‌اند را التیام بخشد.

  • لک‌های حاملگی

بعد از بارداری و فارغ شدن در صورت برخی افراد کک‌ومک‌های کم‌رنگ و گاها تیره‌رنگی پدید می‌آید این لک‌ها معمولاً سطحی بوده و با چند جلسه میکرودرم قابل محو شدن می‌باشند.

  • از بین بردن جوش‌ های سرسیاه

استفاده از این روش در درمان جوش‌ های سرسیاه بسیار مناسب بوده و راه درمانی فوق‌العاده‌ای برای این عارضه به شمار می‌آید به‌طوری‌که بعد از انجام میکرودرم علاوه بر از بین رفتن جوش‌های سرسیاه پوست پاک‌سازی نیز می‌شود.

  • اسکار زخم

باقی ماندن جای بخیه، زخم و حتی جای سوختگی به‌وسیله میکرودرم به‌راحتی قابل انجام است. معمولاً برای از بین بردن کلوئید یا اسکار بخیه به بیش از ۲ جلسه میکرودرم نیاز است.

  • کوچک کردن منافذ پوست

منافذ ریزودرشت بر روی بینی و گونه و سایر نقاط صورت که زیبایی فرد را به مقدار زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهد تنها با چند جلسه انجام میکرودرم می‌تواند در کوچک کردن و حتی بستن منافذ پوست مؤثر واقع شود.


بیشتر بخوانید : روش انجام میکرودرم ابریژن


عملکرد میکرودرم ابریژن
عملکرد میکرودرم ابریژن

عملکرد میکرودرم ابریژن

میکرو یا پاکسازی پوست روشی است که به وسیله یک دستگاه به نام میکرودرم ابریشن انجام می‌شود. این دستگاه دارای یک کانال بلند با پوشش سری پلاستیکی است که روی پوست صورت کشیده می‌شود. هنگام انجام میکرو ۲ عمل انجام می‌شود.

اول: کشش پوستی (ساکشن پوست) که با فشار منفی ایجاد شده توسط دستگاه است .

دوم: پاشیدن پودر هیدروکسید آلومینیم بر سطح پوست.
در روش میکرودرم‌ابریژن ذرات بسیار ریزی با فشار و سرعت بالا بر روی پوست صورت اسپری می‌شوند و به طور هم‌زمان این ذرات و پوسته‌های برداشته شده از صورت توسط دستگاه مکنده، مکش می‌شوند.

ذرات مورد استفاده در روش میکرودرم پوست می‌تواند بسیار متفاوت باشد و شامل بلورهای(کریستال‌های) نمک آلومینیوم، بلورهای سدیم بیکربنات و حتی بلورهای سیدم کلراید(نمک طعام) می‌شود.

حرکت سریع دانه‌های بلور که با فشار زیاد به پوست اسپری می‌شوند موجب کنده شدن پوسته‌ها از لایه‌ی خارجی پوست به نام اپیدرم می‌شود.


کلینیک زیبایی اصفهان


سئو سایت شرکت مهندسی کلینیک 24