بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | مراحل درمان سابسیژن

بررسی مراحل انجام سابسیژن

درمان سابسیژن یکی از روشهای درمان اسکار زخم و آکنه است.  با انجام این کار، تولید کلاژن در منطقه مورد نظر چندین برابر افزایش یافته و جای زخم به مرور زمان بهبود یابد. زخم ناشی از آکنه دارای یک لنگرگاه متصل به بافت اصلی پوست است.

در subcision با استفاده از یک ابزار تیز، این لنگرگاه از هم شکسته شده.  و ارتباط بافت آسیب دیده با بافت سالم پوست، از بین میرود. با انجام این کار، یک لخته خون در زیر پوست ایجاد شده .که شرایط را برای افزایش تولید کلاژن و بازسازی بافت آسیب دیده، مهیا میکند.

برای انجام درمان سابسیژن ابتدا محل درمان به صورت موضعی بی حس می‌شود. پس از بی حسی کامل پوست، سوزن های بسیار ظریف و نازکی در سطح پوست فرو رفته و در زیر پوست به حرکت در می‌آیند. با این کار اسکارها به صورت افقی بریده می شوند و از پوست جدا می‌گردند . که در این شرایط، حالت فرو رفتگی پوست به طور مطلوبی رفع خواهد شد و پوست هم سطح می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز سابسیژن

پوست افراد با یگدیگر متفاوت است به همین دلیل، نمی توان بطور قطعی تعداد دقیقی از جلسات را براي تمامی افراد به صورت یکسان در نظر گرفت. در واقع تعداد جلسات مورد نیاز براي سابسیژن به موارد متعددی از جمله توانایی کلاژن سازی پوست، نوع فرورفتگی و ميزان عمق فرورفتگی‌ها وابسته است. با این وجود و در وضعیت کلی تعداد 3 تا 6 جلسه با فاصله زمانی یک ماهه، براي درمان اسکارهای با عمق متوسط کفایت می‌کند. البته در مواردی هم طبق صلاحدید پزشک، یک جلسه سابسیژن کافی است.

بیشتر بخوانید : روش های تخصصی کلاژن سازی پوست 

بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | درمان سابسیژن

درمان سابسیژن چگونه و با چه ابزاری انجام می‌شود؟

در گذشته از سرسوزن‌های معمولی و یا ابزاری تیغ مانند به نام نوکور استفاده می‌شد . اما امروزه سابسیژن به وسیله ابزار خاصی که نوکی نیمه تیز دارد و عموماً سابسیژکتور نامیده می‌شود، انجام می‌گردد.

مزیت این وسیله نسبت به نوکور که لبه تیز و برنده داشت این است.که ریسک آسیب به عروق و اعصاب و نیز کبودی به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. مزیت دیگر کاهش درد می‌باشد . چرا که فقط از یک نقطه وارد و کل چسبندگی‌های منطقه را آزاد می‌نماییم . و این یک نقطه به راحتی با بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌شود.

مطالب پیشنهادی مزتبط :

کلینیک زیبایی ژالان ارائه دهنده بهترین خدمات زیبایی و مراقبتی پوست و مو