کربوکسی تراپی غبغب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

کربوکسی تراپی غبغب، این معضل بزرگ را به سادگی از بین ببرید.

غبغب چیزی بیشتر از یک لایه چربی نیست و خطری برای شما ایجاد نمی‌کند. حتی اگر از نظر پزشکی، غبغب معمولاً نشانه اختلال سلامتی نیست! اگر میزان چربی غبغب افزایش پیدا کند، ظاهری نامناسب را ایجاد می‌کند که برای بسیاری از افراد خوشایند نیست و سبب کاهش اعتماد به نفس آن‌ها خواهد شد. دلایل زیادی برای ایجاد غبغب وجود دارد اما افزایش وزن مهم‌ترین آن محسوب می‌شود.

در گذشته، رفع غبغب بدون ورزش یا روش‌های سنتی امکان پذیر نبود. اما امروزه به لطف پیشرفت علم، روش‌های مختلفی به وجود آمده که کوچک‌ترین خطری برای شما نخواهد داشت. یکی از این شیوه‌های درمانی-زیبایی، کربوکسی‌تراپی غبغب نام دارد. البته رفع غبغب با لیزر نیز امکان پذیر است اما در حال حاضر شیوه کربوکسی تراپی محبوبیت بیشتری دارد. 

علل ایجاد غبغب

  • استفاده بیش‌ از حد از تلفن‌همراه: اگر سر خود را بیش از اندازه به سمت پایین نگه دارید، نه تنها ماهیچه‌های گردن آسیب می‌بینند، بلکه غبغب شما به مرور زمان بزرگتر می‌شود.
  • بیماری‌ها: برخی از بیماری‌ها می‌تواند بر اندازه غبغب شما تاثیر داشته‌باشد. کم‌کاری تیروئید، کوشینگ، اختلالات کلیوی، التهاب غدد‌ بزاقی و عفونت سینوسی از این موارد هستند. در چنین مواقعی، غبغب به صورت ناگهانی ایجاد می‌شود و ارتباطی به رژیم غذایی یا ورزش ندارد.
  • افزایش وزن یا بی تحرکی: افزایش وزن یا سبک زندگی کم‌تحرک ممکن است باعث برجسته‌شدن چانه و غبغب شود.
  • کهولت سن و افتادگی پوست: این امر به ویژه در زنان پس از یائسگی شایع است و باعث ایجاد غبغب یا شل‌شدن پوست در ناحیه چانه و گردن خواهد شد.
  • ژنتیک: جالب است بدانید به عقیده برخی از منابع، غبغب ژنتیکی است و از نسلی به نسل بعد منتقل می‌شود.

رفع غبغب با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در سال 1932 توسط پزشکان فرانسوی هنگام بالن درمانی مورد استفاده قرار گرفت. این گاز در درمان مشکلات مفصلی، اختلالت گردش خون و در برخی بیماران مبتلا به بیماری های سیستمیک عروقی و قلبی مورد استفاده قرار گرفت. با گذشت زمان، پزشکان متوجه شدند که کربوکسی تراپی تاثیر مثبتی بر زیبایی پوست دارد.

شاید از خود بپرسید که این کار چگونه انجام می شود؟ در بافت بدن، دی اکسید کربن با مولکول های آب واکنش نشان داده و اسید کربنیک مولکولی تشکیل می شود. این اسید pH بافت را کاهش خواهد داد. طبق اثر بور- هرچه PH پایین تر باشد، پیوند بین هموگلوبین و اکسیژن ضعیف تر می شود. در نتیجه، میزان آزاد سازی اکسیژن از هموگلوبین به مرور افزایش می یابد. با انجام تعداد واکنش دیگر، اکسیداسیون چربی ها از سلول های چربی فعال خواهد شد. با همین مکانیسم، کربوکسی تراپی برای رفع غبغب مورد استفاده قرار می گیرد.

کربوکسی تراپی غبغب | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان - تزریق ژل و بوتاکس اصفهان

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.

عوارض جانبی

کربوکسی‌تراپی غبغب عارضه خاصی ندارد. این روش یکی از کم‌خطرترین شیوه‌های درمانی-زیبایی محسوب می‌شود. البته در حین تزریق، ممکن است احساس گرما داشته باشید. تورم و قرمزی پس از تزریق هم کاملا عادی است و به مرور کاهش پیدا می‌کند. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، احتمال بروز کبودی و تورم افزایش پیدا خواهد‌کرد. البته مهارت و تبحر پزشک نیز در این امر بسیار دخیل است، پس حتما در انتخاب پزشک دقت کنید.

آیا کربوکسی تراپی غبغب دردناک است؟

گاز CO2 با استفاده از یک سوزن بسیار نازک تزریق می‌شود. هنگام ورود سوزن ممکن است یک درد مختصر حس کنید که قابل تحمل است. البته میزان درد وابسته به محل درمان می باشد و از قسمتی به قسمت دیگر متفاوت خواهد بود. این که بگوییم کربوکسی تراپی اصلا دردناک نیست، دور از حقیقت است! اما درد حاصل از سوزن‌ها به قدری کم است که می‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

پروفایل مرکز زیبایی ژالان در وب سامانه کلینیک۲۴

صفحه ی رسمی اینستاگرام کلینیک زیبایی ژالان را مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی کلینیک زیبایی ژالان (بهترین کلینیک زیبایی اصفهان – تزریق ژل و بوتاکس اصفهان):

چگونگی عملکرد کربوکسی تراپی

آشنایی با کربوکسی تراپی دور چشم

پیام بگذارید