فرآیند لیزر موهای زائد | کلینیک زیبایی ژالان اصفهان

فرآیند لیزر موهای زائد

فرآیند لیزر موهای زائد بدن به چه شکلی است؟

به منظور انجام اصلاح موهای بدن:

  • در ابتدا فرد باید موهای خود را تا چند میلی‌متر بالاتر از سطح پوست کوتاه کند.

 

  • پس از این کار و با مراجعه به کلینیک مدنظر، معمولاً اپراتور از داروی بی‌حسی موضعی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از لیزر کردن موها استفاده می‌کند. استفاده از بی‌حسی موضعی درد ناشی از لیزر موهای زائد را بسیار کم می‌کند. در همین راستا جای تاکید دارد که در حالت کلی تنظیمات تجهیزات لیزر با توجه به رنگ پوست افراد و موها، ضخامت و محل رویش موهای زائد انجام می‌شود.

 

  • در مرحله‌ی بعد، تکنسین یک پالس نوری به ناحیه‌ی مدنظر می‌تاباند و آن منطقه را برای چند دقیقه مورد بررسی قرار می‌دهد تا مطمئن شود که تنظیمات به شکلی بهینه برای آن فرد عمل می‌کند و واکنش‌هایی همراه با حساسیت در بدن فرد دیده نمی‌شود. هنگامی که هیچ نتیجه‌ی نگران کننده‌ای ظاهر نشد اپراتور کار را به شکل کامل پیش می‌برد.

 

  • پس از آن ممکن است به شما بسته‌های یخ، کرم یا لوسیون‌های ضد التهاب ارائه شود تا هر گونه ناراحتی و احتمالا سوزش یا دردی را کاهش دهد.

فرآیند لیزر موهای زائد | کلینیک زیبایی ژالان اصفهان

 

اصلاح موهای زائد با استفاده از لیزر

معمولا طی یک دوره‌ی چهار تا شش هفته‌ای و تا زمانی که رشد موها متوقف شود، برنامه‌ریزی می‌شود.

جالب است بدانید که موهای بدن ما دارای چرخه‌های رشد و استراحت دائمی هستند.

بنابراین اگر هنگام لیزر موها، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل هم برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است.

 

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، باید از شش هفته قبل از درمان، از هر گونه اپیلاسیون یا الکترولیز موها اجتناب کنید. چرا که چنین اقداماتی می‌تواند لیزر ریشه‌های مو را هدف قرار دهد و فرآیند لیزر را با اثربخشی کمتر همراه کند.

جهت ارتباط با کلینیک زیبایی ژالان اصفهان به تماس با ما مراجعه نمایید.

پیام بگذارید